בראש שלטי החוצות

הוניגמן שוב מפרסמת נשים בירושלים

חברת האופנה שפרסמה בעבר מודעות שבהן נראתה הדוגמנית סנדי בר כרותת ראש, מחזירה לבירה שלטים המציגים נשים

שלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickrשלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickr

שלטי חוצות של חברת הוניגמן, שבהם הוצגה הדוגמנית סנדי בר כרותת ראש, היו בין הגורמים המרכזיים לגל המחאה נגד הדרת נשים ממודעות פרסום בירושלים. השבוע חזרו לירושלים שלטי חוצות של הוניגמן, והפעם אין הבדל בינם לבין מודעות של החברה בערים אחרות בארץ.

"בעקבות המקרה שאירע, אמרתי לזכיין השילוט בירושלים באופן חד משמעי: נפרסם בירושלים מה שמפרסמים בכל הארץ", אמר מנכ"ל הוניגמן, מיכה רונן, למירב קריסטל מ-ynet. "אני מוצא טעם רב במחאה שהיתה ואני בהחלט חושב שהתייחסנו אליה כראוי". רונן הוסיף: "המדיניות שלנו היא מאוד פשוטה, לפרסם בירושלים מה שמפרסמים בכל הארץ. אנחנו חלילה לא עושים פרובוקציות, לא יוצאים נגד מגזר זה או אחר. המסר שלנו אחיד בכל רחבי המדינה, הוא מציג את ערכי המותג שלנו".

עם זאת, נסים זוהר, הבעלים של זוהר חוצות, חברת שילוט שבידיה זיכיון לכל שילוט החוצות בעיר, אמר כי השלטים של הוניגמן הוצבו במרכזי הבילוי והקניות בירושלים, אבל לא בשכונות דתיות וחרדיות.

נסים זוהר: נלחמתי עם כל מי שלא אוהב לראות נשים בשלטים – חרדים ודתיים

 "ירושלים היא עיר בעייתית, נלחמתי בשיניים שלא יגבילו את הפוסטרים של הוניגמן בעיר", הסביר זוהר. "נלחמתי עם כל מי שלא אוהב לראות נשים בשלטים – חרדים ודתיים... מעכשיו אני מעלה נשים למודעות הפרסום בצורה חופשית. אני נלחם, לא יעזור, אני לא מוכן לתת יד לאפליה. אני רק מקווה, בעזרת השם, שהכל יעבור בשלום". הוא ציין כי מכיוון שלא הוצבו שלטים בשכונות חרדיות ודתיות, עדיין לא הושחתו מודעות שבהן נראות נשים.

הרב אורי אילון, מנכ"ל תנועת ירושלמים שהקים את קבוצת "לא מצונזרת", שנאבקת בהדרת נשים, בירך על הצעד של הוניגמן. "כל הכבוד להוניגמן, שאחרי הקמפיין הקודם שגרם לנו הרבה כאב לב, הם מצטרפים לעולם הקמפיינים הלא כפולים, ומחזירים באופן אקטיבי את הנשים לחוצות העיר ירושלים. אני מקווה שהוניגמן יהוו דוגמא לאלה שעדיין לא הפנימו שחל שינוי מהותי בעיר ואנו מקווים לראות עוד ועוד קמפיינים מצוינים שמציגים נשים".

 לכתבה ב-ynetאיך תוכל לפעול?