בעקבות "עובדה"

עוד בכיר בש"ס נעצר בחשד לשוחד

סגן ראש העיר אשדוד, עמרם כנפו, נחשד כי ביקש מקבלנים לשלם לו, בתמורה לזכויות בנייה

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90יו"ר ש"ס, אלי ישי, עם מנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף (למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

סגן ראש העיר אשדוד, עמרם כנפו מש"ס, וחבר מועצת העיר אשדוד נעצרו בחשד לקבלת שוחד מקבלנים בתמורה לזכייה במכרזים ובהטבות בנייה אחרות. המשטרה גם עצרה שני קבלנים העובדים באשדוד.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם של כנפו ושל חבר מועצת העיר בשבעה ימים. באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי השניים חשודים בלקיחת שוחד, בהלבנת הון, במרמה והפרת אמונים ובהשמטת הכנסה במזיד.

היחידה הארצית לחקירות הונאה מנהלת חקירה סמויה בפרשה זו בשנה האחרונה, מאז נחשפה בתוכנית "עובדה" בערוץ 2. באתר מאקו מצוין כי כנפו שימש 11 שנה יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. לפי התחקיר ששודר ב"עובדה", קבלנים

אחד הקבלנים סיפר כי שילם לכנפו ולאנשיו מאות אלפי שקלים בעבור קידום פרויקט בנייה באשדוד

באשדוד שילמו לבכירים בעירייה כדי לקבל זכויות בנייה. לפי החשד, כנפו עמד בראש המערכת הזאת.

בתחקיר שערכו רוני זינגר ואירית לכטר אמרו לפחות שמונה קבלנים ויזמים, כי התבקשו לשלם לאנשים בתוך המנגנון העירוני בתמורה לקידום פרויקטים. אחד הקבלנים סיפר כי שילם לכנפו ולאנשיו מאות אלפי שקלים בעבור קידום פרויקט בנייה באשדוד. "זה סכומים שאני לא יודע איפה הם מכניסים את זה, איפה שומרים? כי זה לא צ'קים... הם אף פעם לא שבעים, הם מוצצי דם", אמר הקבלן.

כנפו הכחיש את הדברים שיוחסו לו בכתבה ואף נסע לחו"ל לכמה שבועות זמן קצר לאחר שידורה.

לידיעה באתר מאקו

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?