שישי לא חופשי

משרד התחבורה עצר את קווי השבת של הסטודנטים

האגודה בירושלים יזמה הסעות למרכז העיר בימי שישי בלילה. שר התחבורה הורה להפסיק את ההסעות

שר התחבורה, ישראל כץ. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipediaשר התחבורה, ישראל כץ. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipedia

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית ארגנה שירות תחבורה ציבורית בשבתות. לאחר פרסום על היוזמה ב-ynet, אסר משרד התחבורה לקיים פעילות כזאת. הנהג שהסיע את הסטודנטים בימי שישי בלילה למרכזי הבילוי במרכז ירושלים (בשירות שאטל) זומן לשימוע. העונש הצפוי: קנס ונזיפה.

אגודת הסטודנטים הודיעה כי לא תוותר ותקים מערך תחבורה פרטי. שירות התחבורה הציבורית בשבתות מטעם אגודת הסטודנטים החל לפעול לפני כחודש. למעונות הסטודנטים הוזמנו מיניבוסים של חברה מזרח ירושלמית, שהסיעה סטודנטים שרצו בכך למרכזי הבילוי במרכז העיר בימי שישי בלילה, והחזירה אותם למעונות בשעות המאוחרות.

שירות ההסעות נועד לתת מענה לסטודנטים שמעוניינים להגיע אל מרכזי הבילוי בימי שישי בלילה, המשלמים עשרות שקלים כדי לנסוע במוניות. באופן מפתיע, סטודנטים דתיים לא יצאו נגד היוזמה.

השבוע נודע ל-ynet, כי שר התחבורה, ישראל כץ, הורה לאסור על קיום ההסעות. נהג שעבד במערך השאטלים בשבתות, תושב

נהג שעבד במערך השאטלים בשבתות, תושב מזרח ירושלים, יוזמן לשימוע במשרד התחבורה

מזרח ירושלים, יוזמן לשימוע במשרד התחבורה. בישיבה שבה דנה אגודת הסטודנטים במערך התחבורה הציבורית, הוחלט ברוב קולות כי החל מהשבת הקרובה האגודה תפעיל מערך תחבורה באופן פרטי. המימון כולו יגיע מקופת האגודה.

מאגודת הסטודנטים נמסר: "אין ספק כי מדובר בסוגיה רגישה, אך עלינו כאגודה האחריות לדאוג לכל הסטודנטים. אין כל הצדקה למנוע מסטודנטים ומצעירים נגישות למרכזי בילוי ולאזורי מגורים אחרים בעיר, כפי שאין כל הצדקה להעביר אוטובוסים בתוך שכונות דתיות. בכוונתנו לדרוש ממשרד התחבורה לאפשר את השירות מאזורים שבהם גרים סטודנטים, ובכך לשים סוף לסוגיה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה זימן את מפעיל התחבורה לשימוע, לאחר שהתברר כי הוא פועל בניגוד לחוק ולנהלים, המחייבים קבלת רישיון הפעלה ממשרד התחבורה לכל קו חדש של נוסעים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?