בעקבות רכישת אייס

הוועדה למען השבת מאיימת בחרם על אלקטרה

מנכ"ל חדו"ש: אין גבול לסחטנות של הקנאים החרדים

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ביפו. הטילו חרם על אלקטרה, בגלל בנייה בשטח שבו נמצאו קברים לטענתם. צילום: גילי יערי, פלאש 90

בעקבות רכישת רשת אייס על ידי חברת אלקטרה, נערכים החרדים לפעול נגדה. הרב יצחק גולדקנוף, מזכיר הוועדה למען השבת, כותב לאלקטרה: "אנו מבקשים הבהרה ברורה בנוגע לשמירת השבת ברשת ודורשים לדעת אם הרשת שנכנסת תחת בעלותכם תמשיך בחילול שבת בפרהסיה או תתחייב לשמור שבת כהלכה". המכתב נשלח עקב חששות של החרדים כי אלקטרה תפעיל את חנויות אייס בשבת.

בתגובה על הדרישה החרדית אמר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "אין גבול לשכרון הכוח של הקנאים החרדים ולסחטנות שלהם. גורמים כמו הוועדה למען השבת הם אויביה הגדולים ביותר של היהדות והם משניאים אותה על הציבור. קשה שלא להתפעל מצביעותו של הממסד החרדי, שמתנגד לתחבורה ציבורית מוגבלת וחיונית בשבת אבל מוכן לנקוט חרמות לשינוי המצב הקיים בתחומים אחרים".

נורית קדוש וגידי ליפקין מציינים ב-nrg, כי מכתבה של הוועדה לשמירת השבת הוא איתות לאלקטרה, שאם תחלל את השבת

לפני שלוש שנים הוביל הרב גולדקנוף חרם על חברת רבוע כחול, שרכשה את רשת הסופרמרקטים הפועלת בשבת AM:PM

תהיה צפויה לחרם צרכנים.

לפני שלוש שנים הוביל הרב גולדקנוף חרם חרדי על רשת שפע שוק של רבוע כחול. החרם היה חלק ממאבקו בדודי ויסמן, מבעלי רבוע כחול, אשר רכש את רשת הסופרמרקטים העירונית הפועלת בשבת AM:PM. בעקבות החרם חלה ירידה במכירות הרשת.

אם בית המשפט יאשר את עסקת המכירה של אייס לאלקטרה, תעמוד הרוכשת בפני דילמה מורכבת. חלק ניכר מפעילותן של רשתות עשה זאת בעצמך כמו אייס מתקיימת בשבתות.

אלקטרה כבר התמודדה עם חרם חרדי. ב-2010 הוטל חרם על אלקטרה נדל"ן, על רקע בנייה בשטח ביפו, שלטענת החרדים מצויים בו קברים. החרם הוסר לאחר שאלקטרה נדל"ן קיבלה על עצמה לא לפגוע בקברים.

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?