מענה לאלימות

אוטובוס שבת נרגם באבנים בבת ים

האוטובוס, שמופעל על ידי אגודת "נוע תנוע", נסע בקו 18 מבת ים לתל אביב

תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב. צילום: סרג' אטל, פלאש 90תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: סרג' אטל, פלאש 90

אוטובוס של אגודת "נוע תנוע", המקדמת תחבורה ציבורית בשבת, נרגם באבנים אתמול כשנסע ברחוב אנילביץ' בת ים. לאוטובוס נגרם נזק, אבל הנוסעים לא נפגעו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע לאחר שנהג האוטובוס הגיש תלונה.

האוטובוס שנרגם נוסע במסלול של קו 18, מבת ים דרך יפו לתל אביב. אגודת "נוע תנוע" החלה להפעיל אוטובוסים בקו זה בשבת שעברה. האגודה, הפועלת זה שנתיים, עסקה עד לאחרונה בעיקר בהפעלת קו 63 בגוש דן.

לפי ידיעה ב-ynet, "נוע תנוע" גייסה לאחרונה כ-340 אלף שקל בקמפיין הדסטארט, ובכוונתה להתרחב משמעותית בקיץ הקרוב ולהפעיל חמישה קווי תחבורה בשבת.

"נוע תנוע": האלימות והקיצוניות של זורקי האבנים רק מחזקות את ידינו

מאגודת "נוע תנוע" נמסר: "מישהו החליט שלא מתאים לו שאנשים אחרים יסעו בחופשיות בשבת. בשנתיים האחרונות 'נוע תנוע' מפעילה תחבורה בשבת כדי לאפשר חופש תנועה לכולם, אך יש מי שרוצה לחסל את החופש הזה. האלימות והקיצוניות של זורקי האבנים רק מחזקות את ידינו ומעודדות אותנו להמשיך לפעול בנחישות, בכל שבת ברציפות, כדי לתת מענה למאות אלפי התושבים המעוניינים לנסוע בשבת".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?