קול אייכלר ברמה

אייכלר: רפורמים יותר גרועים מערבים

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: התנהגות אייכלר חושפת את האמת העגומה שמאחורי הפעילות החרדית בכנסת, אשר מתאפיינת בשנאת האחר באשר הוא אחר

 ח''כ ישראל אייכלר בישיבת מליאת הכנסת, 27.04.2011. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.jpg    ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"בגלל שהבאת רפורמים לדיון על הדרת נשים, והם גרועים מערבים – לא תוכלי להתמודד גם בליכוד", אמר יו"ר סיעת יהדות התורה, ישראל אייכלר, ליו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, ח"כ ציפי חוטובלי. חוטובלי הרחיקה מהדיון את אייכלר. גם ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, הורחק בגלל התנהגות בלתי הולמת.

אייכלר הוסיף ושאל בציניות מדוע לא יילחמו בהדרת הנשים בבית הכנסת ויאפשרו להן להיות חזניות. הוא הגדיר נשים שקוראות בתורה "כופרות".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "התנהגות אייכלר ואבוטבול חושפת את האמת העגומה שמאחורי הפעילות החרדית בכנסת, אשר מתאפיינת בשנאת האחר באשר הוא אחר, בין אם הוא יהודי (שאינו שותף להשקפת העולם החרדית) ובין אם אינו יהודי. אין מקום לשנאת יהודים, ואף לא לשנאת ערבים, בישראל, ובמיוחד לא בכנסת. טוב עשתה יושבת ראש הוועדה שזרקה את אייכלר מהדיון". רגב הזכיר את דו"ח חדו"ש בנושא התבטאויות אייכלר, שחשף את

אייכלר אמר כי נשים שקוראות בתורה הן "כופרות"

העובדה שחבר הכנסת רואה במדינת ישראל אויב. רגב קרא לוועדת האתיקה של הכנסת להטיל על אייכלר סנקציות מרתיעות.

ב-nrg נכתב כי הרוחות התלהטו בדיון שקיימה הוועדה בעניין תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", שמקצה לראיונות עם נשים חלק קטן משעות השידור. בעקבות ההתבטאויות של אייכלר תגיש התנועה ליהדות מתקדמת תלונה רשמית לוועדת האתיקה של הכנסת.

חוטובלי אמרה בעקבות הדיון: "צר לי שגורמים פוליטיים החליטו לנצל דיון בוועדת הכנסת כדי לעורר פרובוקציות לצורכי רייטינג או פוליטיקה פנימית".

ב"כיכר השבת" מדווח כי בדיון תקפו ח"כים מסיעות שונות את הרשות השנייה, שמאפשרת ל"קול ברמה" לא לעלות לנשים לשידור ברוב שעות היממה. ח"כ אורי אורבך מסיעת הבית היהודי הודיע כי לא יתראיין ב"קול ברמה" בגלל הדרת נשים.

לידיעה ב-nrg

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?