למרות המחאה

מספר הקצינים החרדים בצה"ל: יותר ממאה

בצה"ל משרתים 113 קצינים חרדים, חלקם ביחידות קרביות וטכנולוגיות

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה'' (צילום אילוסטרציה). צילום: Naama, wikipedia

מספר הקצינים החרדים בצה"ל עולה בהתמדה ובשיעור ניכר בשנים האחרונות, למרות ההתנגדות של קיצונים בחברה החרדית לעצם השירות בצבא. עד לפני שנים מעטות היו רק קצינים חרדים מעטים – ורובם ככולם שירתו ביחידות שונות של הרבנות הצבאית.

לפי נתונים שפורסמו היום בגלי צה"ל, מאז 2015 חל שינוי בולט במגמה. באותה שנה היו בצה"ל 75 קצינים חרדים, בתחילת 2016 מספרם הגיע ל-97 וכעת משרתים בצבא 113 חרדים בתפקידי קצונה. כמעט כל הקצינים החרדים הם צעירים בדרגות סגן וסגן משנה. אבל קצין חרדי אחד הוא בעל דרגה של אלוף משנה.

עד לפני שנים מעטות היו רק קצינים חרדים מעטים – ורובם ככולם שירתו ביחידות שונות של הרבנות הצבאית

מגמת העלייה במספר הקצינים החרדים בולטת במסגרות קרביות וטכנולוגיות. לפי נתונים אלה, מציין "כיכר השבת", אלפי חיילים מכל שכבות האוכלוסייה ובכל היחידות הצבאיות משרתים תחת פיקודם של קצינים אלה.

יו"ר ועדת הכספים בכנסת, ח"כ משה גפני מיהדות התורה, אמר בראיון לגלי צה"ל בתגובה לנתונים אלה, כי אם צעיר חרדי יבקש את עצתו – אם להתגייס או ללמוד תורה – יאמר לו כי עליו ללמוד תורה. "מי שלומד תורה מחזיק את העולם כולו. בתקופת דוד המלך, חצי מהעם למד תורה וחצי שירת בצבא", אמר גפני.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?