"שבור זרוע רשע"

קיצונים קראו להתפלל למות האחראי לגיוס בני ישיבות

פשקווילים שהפיצו אנשי הפלג הירושלמי מכנים את ראש מדור בני הישיבות בצה"ל, יעקב ראשי, "רשע מרושע, ראש וראשון לציידי הנשמות"

הפגנה סוערת של קיצונים חרדים בירושלים נגד מעצר בחור ישיבה שהוגדר כעריק 19.08.2014 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90 קיצונים חרדים בהפגנה סוערת בירושלים נגד מעצר של בחור ישיבה עריק. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אנשי הפלג הירושלמי בראשות הרב שמואל אוירבך מקצינים את מאבקם נגד גיוס תלמידי ישיבות לצה"ל. בימים האחרונים אנשי הפלג מפגינים בקביעות מול ביתו של ראש מדור בני הישיבות בצה"ל, רב סרן יעקב ראשי, בבית שמש.

"הארץ" מדווח כי בימים האחרונים הפיצו אנשי הפלג הירושלמי פשקווילים, שקראו לציבור בבית שמש להתפלל למותו של ראשי. בפשקווילים, תחת הכותרת "אלוקים שבור זרוע רשע!" מכונה ראשי "אותו רשע מרושע ראש וראשון לציידי הנשמות ואשר בשנאה שפוכה מוסר בחורי ישראל לכלא ומתאמץ באכזריותו להאריך מאסריהם". עוד נכתב בפשקווילים: "בכל מקום ומקום יתפללו עם הזכרת שמו לדיראון".

אנשי הפלג הירושלמי טוענים שראשי מעורב בדיונים הנערכים בבית הדין הצבאי בעניינם של בני ישיבות שעורקים מצה"ל

בפשקוויל שהופץ בבית שמש נכתב כי ראשי 'בשנאה שפוכה מוסר בחורי ישראל לכלא ומתאמץ באכזריותו להאריך מאסריהם'

ומסרבים – בהוראת אוירבך – לקבל פטור משירות באופן מסודר.

צה"ל מגנה את ההסתה נגד ראשי, "הזוכה לגיבוי מלא וימשיך לפעול בשליחות ובמקצועיות כשם שביצע את תפקידו עד כה. הסתה חמורה זו, פרועה ומשתלחת ככל שתהיה, לא תרתיע את פעילות צה"ל באכיפת חוק הגיוס".

אנשי הפלג נערכים להפגנה המונית שתתקיים מחר (יום שלישי) בירושלים, נגד התוכנית לגייס חרדים נוספים לצבא. בפי אנשי הפלג תוכנית זו מכונה "שואה".

הפלג בראשות אוירבך קיבל אתמול חיזוק מהרב ציון בוארון, שהיה דיין בבית הדין הרבני הגדול ולפני שלוש שנים אף היה מועמד לתפקיד הרב הראשי. בוארון קרא גם לציבור החרדי הספרדי להצטרף להפגנות נגד הגיוס ומתח ביקורת על ש"ס.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?