במציאות כמו בתורה

חדו"ש בתגובה לדברי סמוטריץ': בריון של הקב"ה

במאמר בעיתון "בשבע" טען ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי הציבור הדתי-הלאומי צריך לסרב להתגייס לצה"ל עד שיתוקנו הנהלים בדבר השירות המשותף. חדו"ש: סמוטריץ' ודומיו מנסים להפוך את ישראל למדינת הלכה

בצלאל סמוטריץ'. צילום: איתן פלד, ויקיפדיהבצלאל סמוטריץ'. צילום: איתן פלד, ויקיפדיה

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי קרא במאמר שפירסם בעיתון "בשבע" כי הציבור הדתי-הלאומי צריך לסרב להתגייס לצה"ל, עד שיתוקנו הנהלים הקיימים בדבר השירות המשותף.

"פמיניזם רדיקלי, ביטול המגדר, חורבן התא המשפחתי המסורתי ועוד כהנה וכהנה עיוותים קיצוניים, שבאידיאולוגיה שלהם מייצגים אחוז קטן מאוד – גם אם רועש וקולני – בחברה הישראלית, מוטמעים בהיסח ובגניבת הדעת, ללא דיון ציבורי. כך הופכים שירותים משותפים מאבסורד שעד לא מזמן היו מאשפזים ב'אברבנאל' את מי שהיה יוזם אותו לאחד מערכי צה"ל היותר חשובים, לצד ערכי היסוד החדשים, כמו יחידות מעורבות לכתחילה והשוויון המקודש" כתב סמוטריץ'.

במאמר, המצוטט באתר "סרוגים", הוא כתב עוד: "אם הישיבות והמכינות ישאירו את תלמידיהן עוד כמה חודשים כדי לחזק את לימוד התורה, וידלגו על מחזור גיוס אחד, הצבא ישאל את עצמו מה עדיף לו – לוחמים איכותיים ובעלי מוטיבציה או שירותים משותפים בבה"ד 1".

בתגובה על הדברים אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "ח"כ סמטוריץ' חושף בפני הציבור את האיום הגלום

הרב רגב: שילוב נשים ביחידות לוחמות הוא תהליך חשוב ומורכב הדורש שילוב של רגישות ונחישות, שסופו טרם ידוע

בבריונים של הקב"ה כמותו, המנסים להפוך את ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית למדינת הלכה. שילוב נשים ביחידות לוחמות הוא תהליך חשוב ומורכב הדורש שילוב של רגישות ונחישות, שסופו טרם ידוע. אבל לדידו של סמוטריץ' הדברים פשוטים: מה שקובעת התורה, על פי הבנתו, צריך להתיישם במציאות. צריך להיות ציני או עיוור כדי להתעלם מן העובדה שרוב גדול בעם רוצה במימוש ערכי מגילת העצמאות והבטחת חופש הדת והשוויון הגלומים בה, במקום השלטת רצון המיעוט בדרך של חקיקה וכפייה דתית".

סמוטריץ' כתב גם כי כשהעלה את הרעיון בפני כמה מחבריו הם טענו שהוא חסר סיכוי וכי התלמידים לא ישמעו לרבנים בעניין הזה. "חינכנו את החבר'ה שלנו כל כך טוב לחשיבות השירות הצבאי, עד שאין סיכוי שהם יסכימו לדחות אותו אפילו מעט", כתב סמוטריץ'. לדבריו, אם רבנים ומחנכים יסבירו לחניכיהם את חשיבותה של דחיית השירות, "התלמידים יבינו ויזדהו".

לידיעה באתר "סרוגים"איך תוכל לפעול?