אסור לעזוב את הישיבה

רב בחב"ד: "להוציא בחורים מישיבה שמעודדת גיוס"

הרב גדליה אקסלרוד עורר סערה, לאחר שיצא במכתב נגד ישיבת צפת של חב"ד, שחתמה לאחרונה על הסכם עם הצבא

הרב גדליה אקסלרוד. צילום: חב''ד אינפו, ויקיפדיההרב גדליה אקסלרוד. צילום: חב''ד אינפו, ויקיפדיה

הרב גדליה אקסלרוד, אב"ד חיפה ורב קהילת חב"ד בחיפה, קרא לאנשי החסידות שלא לשלוח את בניהם לישיבת חב"ד בצפת. הסיבה לקריאה: ראש הישיבה בצפת, הרב יוסף יצחק וילישנסקי, הוביל הסכם שנחתם לאחרונה בין ישיבות חב"ד לצבא.

הרב אקסלרוד טוען כי הסכם זה נוגד את דעתו של האדמו"ר מחב"ד, כי לבחור ישיבה אסור לעזוב את הישיבה כדי ללכת לצבא. מכתבו מעורר סערה בחסידות.

מכתבו של הרב אקסלרוד נכתב בעקבות פרסום בעיתון "מרכז העניינים", שלפיו משרד החינוך הכיר בישיבת חב"ד בצפת כישיבה מעודדת גיוס. על פי העיתון, 65% מתלמידי הישיבה מתגייסים.

הרב אקסלרוד: הצבא נוכח לדעת שבחורי חב"ד הם הפקר ואין להם דואג

הרב מבהיר במכתב כי הטענה שפורסמה, כאילו גיל הגיוס לצבא הוא 24 או 26, בשקר יסודה. לדבריו, בחורי ישיבה שחוזרים מתקופת לימודים בניו יורק נקראים מיד לשרת בצבא. הוא טוען שהנהלת הישיבה מעודדת בחורים לחתום על הצהרה שלפיה עם יציאתם לניו יורק הם מאבדים את מעמדם כבני ישיבה.

"חתימה זו מזיקה לכלל ישיבות חב"ד בארץ הקודש שלא חתמו על הסכם", כותב הרב, "והצבא נוכח לדעת שבחורי חב"ד הם הפקר ואין להם דואג".

"בחדרי חרדים" מדווח כי מכתבו של הרב אקסלרוד מסתיים בקריאה לכל מי שבנו לומד בישיבה שיש לה הסכם עם הצבא להוציא את הבן מהישיבה.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?