היתר בספק

דרישה מהמפלגות החרדיות: מנעו היתר לכדורגל בשבת

התנועה למדינה יהודית מבקשת מהשרים וחברי הכנסת החרדים להתנגד להעברת הסמכויות של ראש הממשלה לשר צחי הנגבי, כדי למנוע מתן היתר לקיום משחקים בשבת

צחי הנגבי. צילום: איציק אדרי, ויקיפדיהצחי הנגבי. צילום: איציק אדרי, ויקיפדיה

הממשלה דנה היום בהעברת הסמכויות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למחליפו במשרד התקשורת צחי הנגבי, בכל הנוגע למתן היתרי עבודה למשחקי כדורגל בשבת.

נתניהו מעוניין שהנגבי יהיה אחד משלושת השרים החברים בוועדה שתדון בהענקת היתרי עבודה בשבת בהקשר של משחקי הכדורגל. ועדה זו, שבה חברים לפי חוק ראש הממשלה, שר העבודה ושר הדתות, לא כונסה מאז 1960.

"בחדרי חרדים" מציין כי מאז פירוק משרד הדתות ב-2003 לא הועברו סמכויות השר בעניין זה לשר במשרד לשירותי דת, תפקיד שממלא כיום דוד אזולאי מש"ס.

שר העבודה חיים כץ והשר צחי הנגבי כבר הביעו תמיכה במתן היתר עבודה בשבת למעורבים במשחקי כדורגל

בחוות דעת שכתב, היועץ המשפטי לממשלה לא הכריע בנוגע להעברת הסמכויות בסוגיה למשרד לשירותי דת. חוות הדעת למעשה מעקרת את עמדתו של אזולאי. שר העבודה והרווחה, חיים כץ, והנגבי כבר הביעו תמיכה במתן היתר עבודה בשבת לכדורגלנים, לשופטים ולכל המעורבים במשחקי הכדורגל.

התנועה למדינה יהודית פנתה לחברי הכנסת ולשרים החרדים וביקשה מהם להתנגד לכל מהלך למתן היתר כללי לפעילות בשבת בענף הכדורגל. התנועה גם דרשה מהם להתנגד להעברת הסמכויות של נתניהו להנגבי. ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ביקש משרי הממשלה שלא להעביר להנגבי את הסמכויות בנוגע למשחקי הכדורגל.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?