הפרדה בין יהודים

אלפים הפגינו נגד תפילת נשות הכותל

בתפילת המחאה השתתפו בעיקר בחורי ישיבה ותלמידות אולפנה מהציונות הדתית וכן חרדים

נשים חרדיות מוחות ברחבת הכותל נגד תפילת נשות הכותל. 08-07-2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90נשים חרדיות מוחות ברחבת הכותל נגד תפילת נשות הכותל (צילום אילוסטרציה).  צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלפי בני נוער מהציונות הדתית באו הבוקר לרחבת הכותל המערבי ומחו על תפילת נשות הכותל לרגל ראש חודש אדר. לבחורי הישיבה ולבנות האולפנה מהציונות הדתית הצטרפו גם מפגינים חרדים.

מארגני המחאה קראו ליו"ר ש''ס, שר הפנים אריה דרעי, ולחבריו במפלגות החרדיות והדתיות, להעביר את ''חוק הכותל החדש''. חוק זה קובע כי הסמכות ההלכתית בכותל המערבי נמצאת בידי הרבנות הראשית.

תנועת נאמני תורה ועבודה מסרה בעקבות המחאה: "תפילת ראש חודש שהיתה הבוקר, לא היתה אלא סוג של הפגנה שמפרידה בין יהודים ליהודים. כתנועה החפצה בטיפוח מעורבות הנוער בלבטי החברה הישראלית, אנו תומכים ביצירת דיונים ורבי שיח סביב נושאים מורכבים כדוגמת היחס למתווה הכותל".

מארגני המחאה קראו ליו"ר ש''ס, אריה דרעי, ולמפלגות החרדיות והדתיות להעביר את חוק הכותל החדש

התנועה הוסיפה: "הכותל המערבי הוא מקום קדוש ורגיש, אשר מתנהל לגביו דיון ארוך וחשוב גם בתוך הציבור הדתי עצמו... שליחת הבנות להפגנה מהסוג שהיה הבוקר, אינה אלא טעות חינוכית וערכית הן מצד ההורים והן מצד המוסדות".

ערוץ 7 מדווח כי מרכז ליב"ה (ליבה יהודית בציבוריות הישראלית), שהשתתף בארגון המחאה, מסר בתגובה: "מבחינת ארגוני השוליים תפילת נשים רפורמיות ברחבת הכותל כן, אבל תפילת תלמידים דתיים בכותל לא. הניסיון של קבוצות אלו להפוך תפילה לגיטימית להפגנה או ל'הפרדה בין יהודים' שב ומוכיח את הכוונות האמיתיות של אותן קבוצות – יצירת חוסר לגיטימציה לכל מי שלא חושב כמוהם".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?