סל תרבות חרדי

במוזיאון עין יעל ילדים חרדים משלמים פחות

נציגת המוזיאון אמרה לגננת שביקשה לתאם ביקור במקום, שבעיריית יש גופים שדואגים להנחות לחרדים

גן ילדים בירושלים. צילום: תמר הירדני, ויקיפדיהגן ילדים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה

ילדים חרדים המבקרים במוזיאון עין יעל בירושלים מקבלים הנחה, שאינה ניתנת לילדים ממגזרים אחרים. כך התברר לגננת ירושלמית שרצתה לתאם ביקור במקום.

נציגת המוזיאון ששוחחה עם הגננת אמרה לה כי המחיר לסיור שבו משתתפים 33 ילדים יהיה 525 שקל. הגננת אמרה שבשיחה קודמת עם המוזיאון הוסבר לה שהמחיר יהיה שונה. "אולי אתם שייכים למגזר החרדי?" השיבה הנציגה, "יש להם סבסוד מכל מיני גורמים".

לאחר מכן פירטה הנציגה: "אם הייתם גן חרדי, הייתם משלמים 200 שקל לקבוצה". השיחה הוקלטה והגיעה לידי ynet. הנציגה גם אמרה, "אם את לא חרדית אין כל מיני גופים בעירייה שדואגים לך".

עורך הדין רן בסה, שבתו לומדת בגן, אמר: "מדובר בעזות מצח. אם מישהו סבור שאנו החילונים נשלים עם אפליה בוטה ובלתי

נציגת המוזיאון: אולי אתם שייכים למגזר החרדי? יש להם סבסוד מכל מיני גורמים

חוקית של ילדינו בעיר, הוא חי בסרט. בשלב זה אנחנו בודקים אפשרות לנקיטת הליכים משפטיים בעניין. אנו קוראים לראש העיר לנקוט צעדים מיידיים".

מהמוזיאון נמסר בתגובה: "מדיניות ההנחות הניתנות לתלמידי ירושלים נקבעת בלעדית על ידי העירייה ומוזיאון עין יעל מבצע אותה בצורה מסודרת ושקופה".

מעיריית ירושלים נמסר: "מדובר בשני סלי תרבות שונים. למגזר הכללי סל תרבות רחב ומסובסד מאוד, המאפשר לצוות החינוכי לבחור מבין מגוון אפשרויות שונות לפעילויות. במגזר החרדי המצב שונה, שכן לצוות החינוכי העצמאות להחליט לאן יילך הסבסוד ובאיזה גובה. לפיכך, אין המדובר בהחלטה עירונית שלפיה מגזר אחד מסובסד יותר ממגזר אחר והמדובר בהחלטות פנימיות של הצוות החינוכי בלבד. עיריית ירושלים אינה אחראית על אמירותיה של נציגת המוזיאון. גם לא ברור על איזה מידע התבססה ומי הסמיך אותה לקבוע את שקבעה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?