בעקבות פניית חדו"ש:

אל-על מתחייבת: לא נאפשר מחיצות צניעות במטוסים

חדו"ש ביקשה לברר מדוע הוצבה מחיצה בטיסה מבריסל לתל אביב. מאל-על נמסר כי התופעה לא תישנה

מטוס של אל-על. צילום: Drewski2112, fotopedia מטוס של אל-על. צילום: Drewski2112, fotopedia

בעקבות פנייה של חדו"ש לנציגי אל-על, שבה הוסבה תשומת לבה של חברת התעופה למחיצות שהציבו נוסעים חרדים בטיסה מבריסל לישראל, הבהירה אל-על כי היא פועלת למיגור התופעה.

חדו"ש פנתה לאל-על באמצעות דף הפייסבוק של החברה. בתגובה לפנייה כתבו נציגי אל-על: "מדובר באירוע חריג שאינו על פי נוהלי השירות בטיסה בחברה. בעקבות המקרה נערך תחקיר פנימי והנהלים רועננו – הצוותים התבקשו להקפיד שמקרים כאלו לא יישנו".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, בירך על החלטת אל-על להפסיק את הצבת המחיצות. לדבריו, "טוב שאל-על התעשתה, גם אם באיחור, והבינה שיש גבול לכניעה לסחטנות הצניעות החרדית. מי שרוצה להימנע מלראות נשים וסרטים בטיסות שישים מסכה על עיניו, ולא ייצור מטרד וסיכון בטיחותי".

דיווח על המקרה שבו הציבו חרדים מחיצות בטיסה מבריסל פורסם בחדשות 2 באינטרנט בשבוע שעבר. בידיעה נכתב כי קבוצה

מנכ"ל חדו"ש: מי שרוצה להימנע מלראות נשים וסרטים בטיסות שישים מסכה על עיניו, ולא ייצור מטרד וסיכון בטיחותי

של נוסעים חרדים הוציאה קרטונים מתקפלים ("פוליגל") ופרסה אותם במושבים שבהם ישבו חבריה, כדי להפריד אותם מהנוסעים האחרים. צוות המטוס לא העיר להם והמחיצות המאולתרות נשארו במקום עד לנחיתה. "

זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה", אמר אחד הנוסעים. אייל שגב, שטס באותה טיסה, אמר: "הרעיון היה למנוע מהחרדים לראות את הסרט שהוקרן בטיסה ואולי גם להפריד בין גברים ונשים. זה הפריע לחלק מהנוסעים לראות את המסכים כך שהם לא יכלו ליהנות מהבידור בטיסה. זה חסם את הראות לאורך המטוס. כך גם אי אפשר היה לראות את ההכוונה ליציאות החירום".

לידיעה באתר מאקו

 לידיעה באתר חדו"ש על הצבת המחיצות בטיסהאיך תוכל לפעול?