מאבדות שליטה

רב חרדי: תאונות דרכים נגרמות בשל נהיגת נשים

בתשובה לשאלה של אחד מתלמידיו כתב הרב, חבר מועצת גדולי התורה של דגה התורה, כי "טבע הנשים" גורם לתאונות

הרב יצחק זילברשטיין. צילום: עושה חסד, ויקיפדיההרב יצחק זילברשטיין. צילום: עושה חסד, ויקיפדיה

הרב יצחק זילברשטיין, מהרבנים הבולטים במגזר החרדי, טען כי הסיבה לתאונות דרכים היא נהיגה של נשים. "לבי אומר לי שזוהי אחת הסיבות לאסונות הגדולים בדרכים בארץ ישראל", טען הרב זילברשטיין. "טבע הנשים, שאינן שולטות על עצמן בעת צרה ודחק, גורם לתאונות הללו".

זילברשטיין משתייך לזרם הליטאי והוא חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה. את עמדתו בנוגע לנהיגה של נשים כתב הרב בן ה-83 בחוברת שאלות ותשובות, לאחר שאחד מתלמידיו שאל אם ראוי לאשה לנהוג ברכב. התלמיד ציין כי לפני אשה המעוניינת להגיע ממקום למקום פתוחות אפשרויות, כמו נסיעה באוטובוס או במונית וכן הליכה ברגל. הרב כתב: "הנהיגה ברכב היא הגרועה ביותר מכל שאר האפשרויות עבור

חדו"ש: דבריו החמורים של הרב זילברשטיין מנסים להסיט את ישראל ולהפוך אותה למדינה קיצונית וחשוכה כמו סעודיה, שבה יש איסור בחוק על נהיגת נשים

נשים. מדובר בניגוד גמור לכללי הצניעות, שכן האשה צריכה להתעסק עם גברים ומכשולים נוספים".

בידיעה בוואלה נכתב כי הרב זילברשטיין אינו הרב החרדי היחיד המתנגד לנהיגה של נשים. הרב שמואל הלוי ואזנר, מבכירי פוסקי ההלכה החרדיים, קבע בעבר שלימודי נהיגה מפרים את כללי הצניעות ושנהיגת נשים היא הסיבה לתאונות הדרכים הרבות.

בתגובה על דבריו של הרב זילברשטיין מסרה עמותת חדו"ש: "צריך להדגיש, הרב זילברשטיין הוא חבר מועצת גדולי התורה אשר פסיקותיהם מנחות את חברי הכנסת של יהדות התורה ומשקפות את האתגר שעמו מתמודדת ישראל היהודית והדמוקרטית. דבריו החמורים מנסים להסיט את ישראל ולהפוך אותה למדינה קיצונית וחשוכה כמו סעודיה, שבה יש איסור בחוק על נהיגת נשים".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?