לעיני כולם

תלמידה לא יצאה לטיול בגלל "טייץ לא צנוע"

התלמידה לבשה מכנסיים צמודים, שבהם היא משתתפת גם בשיעורי ספורט, אבל המורה טענה כי הלבוש חשוף מדי ומנעה ממנה להשתתף בפעילות במכון ללימודי השואה

תלמידה לובשת טייץ. צילום: Beryl_snw, flickrתלמידה לובשת טייץ (צילום אילוסטרציה). צילום: Beryl_snw, flickr

מורה בבית ספר ביבנה מנעה מתלמידת כיתה ח' לצאת ליום פעילות במכון הבינלאומי ללימודי השואה, בטענה שלבשה טייץ "חשוף מאוד". התלמידה צולמה כשלגופה הטייץ – מכנסיים ארוכים צמודים, שבצדיהם, לאורך הרגל, יש רשת צרה. גם התערבות של אבי התלמידה והטענה שהיא לובשת את הטייץ בשיעורי ספורט בבית הספר לא סייעו והיא נשארה בביתה.

"זה היה מביך מאוד, כי הם עשו את זה מול כל התלמידים ולא נתנו לי אפילו אפשרות להסביר או להביא מכנסיים אחרים", אמרה התלמידה ל-ynet. "המורה טענה שכולי חשופה ושזה לא תואם את הכללים של בית הספר".

אביה של התלמידה אמר: "מדובר בטייץ ארוך, שבצדדים שלו יש רשת צרה לאורך הרגל. אני קניתי לה אותו, ואם הייתי

אבי התלמידה: אני קניתי לה את הטייץ, ואם הייתי חושב שיש איתו בעיה כלשהי או שהוא חשוף, לא הייתי קונה אותו

חושב שיש איתו בעיה כלשהי או שהוא חשוף, לא הייתי קונה אותו".

האב הוסיף כי פניותיו למורה ולרכזת השכבה לא הועילו. "אמרתי למורה שפה זה לא איראן, ושהיא בכלל לא חשופה. אבל בסופו של דבר התלמידים יצאו והבת שלי הלכה הביתה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לקראת יציאה מסודרת ליום פעילות במכון הבינלאומי ללימודי השואה, החליט צוות החינוך בבית הספר שיציאה זו תיעשה בקוד לבוש הולם. הודעה בנושא הועברה מראש לתלמידים. לדברי הצוות החינוכי, בבוקר היום הגיעה התלמידה בלבוש בלתי הולם. לתלמידה הוצעו מספר פתרונות, כדי לאפשר לה את הביקור, אולם אביה של התלמידה סירב לכל הפתרונות".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?