שחר אילן בהפגנת השמיניסטים:

"ביטול חוק טל הכניס את הקואליציה למלכוד, וטוב שכך"

בעקבות החלטת בג"ץ על ביטול חוק טל הפגינו בתל אביב תלמידי י"ב וחברי הפורום לשוויון בנטל, שקראו לממשלה לגבש חוק שישים קץ להשתמטות החרדים

משמרת מחאה של הפורום לשוויון בנטל בבני ברק לרגל עשור להגשת חוק טל. מרץ 2010משמרת מחאה של הפורום לשוויון בנטל בבני ברק לרגל עשור להגשת חוק טל. מרס 2010

כמאתיים מפגינים, רובם תלמידי י"ב וחברי עמותת הפורום לשוויון בנטל, השתתפו ביום חמישי בעצרת שהתכנסה ברחבת מוזיאון תל אביב בעקבות החלטת בג"ץ לבטל את חוק טל. עמותת חדו"ש היתה בין יוזמי ההפגנה. על שלטים שהניפו המשתתפים נכתב "שירות=לכולם", "די להשתמטות" ו"חרדים לצה"ל". המפגינים קראו לממשלה לנסח חוק שישים קץ להשתמטות של תלמידי הישיבות משירות בצה"ל.

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, אמר בנאום בהפגנה: "מייד לאחר שחוק טל בוטל, המערכת הפוליטית התחילה לחפש קומבינה כדי לעקוף את בג"ץ. אתם השמיניסטים יצאתם יחד אתנו למאבק כדי לוודא שזה לא יקרה, כדי שהאפליה בין דם לדם בין בן 18 אחד לשני תיפסק וכולם ישרתו".

בראיון ל-nrg אמר אילן: "אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רוצה להבטיח ליאיר לפיד עשרים מנדטים, שיאריך את חוק טל ויעקוף את בג"ץ, כפי שדורש אלי ישי. הקואליציה במלכוד, וטוב שהיא נמצאת בו. נתניהו צריך להדיר את ש"ס ויהדות התורה מהקואליציה".

ח"כ דיכטר: בסוף יהיה חוק יותר צודק. אני לא מעלה בדעתי שנמשיך להיות צבא רבע העם

בעצרת השתתף גם ח"כ אבי דיכטר מקדימה, שאמר ל-ynet: "חוק טל לא נתן מענה אמיתי לבעיה וצריך חוק יותר מאתגר כדי להחזיר את הגלגל לאחור... בסוף יהיה חוק יותר צודק. אני לא מעלה בדעתי שנמשיך להיות צבא רבע העם".

מחבר "מכתב השמיניסטים", יותם ברגר, אמר בנאום בעצרת כי "חשוב להבין שגם אם השם 'חוק טל' יבוטל, יגיע אחריו 'חוק גל' או 'חוק טלטל' או כל שם שימציאו, שימכור אותנו לאנשים האלה, הקיצוניים בדעותיהם, שרומסים אותנו".

שני תלמידי י"ב אחרים אמרו: "אנחנו כאן להגיד לממשלת ישראל לחוקק חוק שירות שווה לכולם. אנחנו מוסרים לממשלה – נמאס לנו שאתם מתעסקים רק בפוליטיקה. אנחנו לא רק מבקשים שינוי, אנחנו דורשים אותו. נשבר לנו מאפליה בין דם לדם, הקרבנו לתורה את השוויון ובשם התורה הפרדנו בין דם לדם. אם אלו מהלכי הממשלה, היא לא מייצגת אותנו ולא אתכם".

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?