מה יאסרו מחר?

רבנות העיר אילת מונעת הגשת תירס בבתי המלון

בהודעה שנשלחה לבעלי המלונות לא פורטה הסיבה לאיסור. ברבנות הסבירו כי הסיבה לאיסור היא חשש להימצאות חרקים בקלחי התירס

בתי מלון באילת. צילום: Gal Gubesi, wikipediaבתי מלון באילת (צילום אילוסטרציה). צילום: Gal Gubesi, wikipedia

בתי המלון באילת אינם יכולים להגיש לאורחיהם קלחי תירס, בגלל הוראה של המועצה הדתית בעיר. בשבוע שעבר שלחה המועצה הדתית באילת הודעה בעניין זה לבעלי המלונות. בהודעה לא הוסבר מדוע אסור להגיש קלחי תירס, אך בעקבות פנייה של ynet הוסבר כי הסיבה לאיסור היא חשש להימצאות חרקים בקלחים.

בהודעה ששלחה מהמועצה הדתית אילת נאמר כי מדובר בהנחיה מטעם הרבנות הראשית. בסעיף השני בהנחיות של אגף הכשרות הארצית ברבנות הראשית, נכתב: "אין להשתמש בתירס בצורת קלחים", ללא פירוט הסיבה. אותן הנחיות אוסרות גם על שימוש בתאנים.

מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, אמר כי בהתאחדות שוקלים כיצד להתייחס להודעת המועצה הדתית. "ישנו נוהל

מלונאי בכיר: מה שהם עושים זה שיטת הסלאמי; בכל פעם הם באים בדרישות חדשות, ואם אנחנו מבליגים – הם ממציאים עוד דרישות

כשרות של הרבנות הראשית, אך הוא מעולם לא נאכף במלונות", אמר שי. "למדנו עליו עכשיו, ואנחנו עוד לא יודעים מה לעשות. בעבר הם טענו שאסור להגיש חסה מחשש לתולעים, ועכשיו הם רוצים לאסור את קלחי התירס".

אחד מבכירי המלונאים בעיר הוסיף: "בכל פעם יש לרבנות דרישות חדשות והזויות. אילת היא עיר נופש, מלאה במשפחות עם ילדים. הילדים משוגעים על קלחי התירס. מחר יאסרו גם דגני בוקר? מה שהם עושים זה שיטת הסלאמי; בכל פעם הם באים בדרישות חדשות, ואם אנחנו מבליגים – הם ממציאים עוד דרישות".

מהרבנות הראשית נמסר בתגובה: "על פי נוהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל חל איסור על שימוש או הגשת קלחי תירס במקומות המושגחים, עקב חשש להימצאות חרקים בקלחים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?