טענה לאי חוקיות

עיריית י-ם הסירה את השלט ברחבה השוויונית בכותל

השלט המפנה לרחבה שמיועדת לתפילה משותפת לגברים ולנשים הוסר ביום שישי, בעקבות דרישה של עמותת בצדק

תפילה ברחבת הכותל האלטרנטיבית הקרויה עזרת ישראל 17.07.2014 צילום: גרשון אלינסון פלאש 90תפילה ברחבת הכותל האלטרנטיבית "עזרת ישראל". צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

עיריית ירושלים הסירה את השלט המפנה לרחבת התפילה השוויונית בכותל המערבי. "בחדרי חרדים" מציין כי השלט מפנה לשטח בדרום רחבת הכותל, המיועד לתפילה משותפת של גברים ונשים כמנהגן של התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית, המכונה "עזרת ישראל".

העירייה הסירה את השלט ביום שישי בעקבות פנייה של עמותת בצדק, שטענה כי הן הרחבה והן השילוט המפנה אליה אינם חוקיים. עורך הדין אלדד רבינוביץ, בא כוחה של עמותת בצדק, אמר: "רחבת התפילה בדרום הכותל הוקמה בניגוד לחוק ואנו מצפים לאכיפה שוויונית של החוק נגדה. אנו שמחים שעיריית ירושלים התחילה לאכוף את החוק והסירה את השלטים המטעים והבלתי חוקיים".

יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, אמר בתגובה על הסרת השלט: "בראש ובראשונה אני תמה על ראש העיר ירושלים,

עמותת בצדק: אנו שמחים שעיריית ירושלים הסירה את השלטים המטעים והבלתי חוקיים

ניר ברקת, ששלח את פקחיו, בלחץ גורמים שונים, לפרק שלט שהוצב על די ממשלת ישראל. זו אמירה סמלית אבל בוטה, אצבע בעיניהם של יהדות העולם שאינה אורתודוקסית ושל רבים בישראל. הבה נניח לרגע שהמשרד לירושלים והתפוצות התרשל בזמנו בבקשת רשיון להצבת השלט – האם זו הדרך שבה על העירייה לטפל בעניין? האם טופלו כל התקלות האחרות בעיר? מה בער לעירייה? מה בער לראש העיר? האם שלום ירושלים ומעמדה בעיני מיליוני יהודים חשובים פחות מלחצם של כמה גורמים חרדיים וחרד"ליים במועצת העיר?"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?