לכבוד שבת

שונו שעות הפעילות של 20 קווים שפעלו בשבת

בעקבות פנייה של התנועה למדינה יהודית הורתה הרשות לתחבורה ציבורית לחברות האוטובוסים לשנות את שעות הפעילות בחלק מהקווים, כדי שלא יסעו בשבת

תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב. צילום: סרג' אטל, פלאש 90תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: סרג' אטל, פלאש 90

חברות תחבורה ציבורית שינו את שעות הפעילות של חלק מקווי האוטובוס שהן מפעילות, כדי שלא יסעו בשבת. בהוראת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה הוקדמו רוב הנסיעות בכ-20 קווים וחלק מהנסיעות בקווים אלה בוטלו.

הרשות הורתה על שינוי שעות הפעילות בקווים אלה בעקבות פנייה של התנועה למדינה יהודית, ארגון משפטי הפועל לחיזוק זהותה היהודית של המדינה. לטענת התנועה למדינה יהודית, כ-150 קווי אוטובוס ממשיכים לנסוע לאחר כניסת השבת, תוך הפרה של החוק ופגיעה בסטטוס-קוו.

בחלק מהמקרים מדובר בקווים פנימיים בצפת, ברעננה ועוד, באחרים נטען כי קווים בינעירוניים, כמו האוטובוס מרחובות לאופקים או בין נתניה לתל אביב, פועלים לאחר כניסת השבת.

התנועה למדינה יהודית טענה שקווים בינעירוניים, כמו האוטובוס מרחובות לאופקים או מנתניה לתל אביב, פועלים לאחר כניסת השבת

לפי דיווח באתר "כיפה", התנועה למדינה יהודית דחתה את טענת משרד התחבורה כי האחריות לגלישת קווי האוטובוס האלה לתוך השבת מוטלת על מפעילי התחבורה הציבורית. במכתבה של התנועה נכתב כי האחריות לתכנון לוחות הזמנים של הקווים ולווידוא כי אין חריגה מהם היא אחריות בלעדית של משרד התחבורה.

"בירושלים לבדה יש כ-30 נסיעות שמגיעות לעיר אחרי כניסת השבת", כתבו אנשי התנועה למדינה יהודית. "פקידי המשרד איבדו את הצפון, תרתי משמע, והיום יש ערים כמו כרמיאל, מעלות ונצרת עילית שבהן שבת נהפכה לחול".

התנועה למדינה יהודית דורשת לקיים בירור במשרד התחבורה ולמצות את הדין עם האחראים להפרת החוק ברשות הארצית לתחבורה ציבורית.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?