חסימות ואבנים

חרדים בבית שמש משבשים את הנסיעה בקו 16 בעיר

החרדים חוסמים את הכביש בשכונת חפציבה ומשליכים אבנים על האוטובוס של חברת סופרבוס. לטענתם, הם מוחים על אי הפרדה בין גברים לנשים בקו זה

חרדים קיצונים בבית שמש תולים מחדש שלטי צניעות בילתי חוקיים לאחר שהעירייה הסירה את הקודמים 19042016 צילום יעקב לדרמן פלאש 90חרדים קיצונים בבית שמש תולים מחדש שלטי צניעות בלתי חוקיים, לאחר שהעירייה הסירה את הקודמים (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

חרדים קיצונים בבית שמש חוסמים מדי יום את הכביש שבו נוסעים אוטובוסים בקו 16 בשכונת חפציבה בעיר. לטענתם, הם מוחים על אי הפרדה בין גברים לנשים באוטובוס בקו זה. עלון שהופץ בשכונה קורא לציבור הדתי ולאברכים בעיר למחות על מה שמכונה ה"התעללות" של מפעילת הקו, חברת סופרבוס.

בסרטון שהגיע לחדשות 2 נראים תושבים חרדים שנענו לקריאה, עמדו בכביש ומנעו מהאוטובוס להתקדם. נהגים ונוסעים מספרים כי בכל יום מושלכות על האוטובוס אבנים כשהוא עובר בנקודה מסוימת בשכונה. השלכת האבנים גרמה לניפוץ חלונות באוטובוס ולסיכון חיי הנוסעים.

"זה פשוט מגוחך, הם עושים מה שבא להם – מתפרעים, שוברים זכוכיות, זורקים אבנים, מנקבים את הגלגלים", אומר נהג בחברת סופרבוס. "זה מה שהתורה מלמדת אותם? להרוג יהודים?"

הם עושים מה שבא להם – מתפרעים, שוברים זכוכיות, זורקים אבנים, מנקבים את הגלגלים. זה מה שהתורה מלמדת אותם?

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל מבצעת פעילות נחושה וממוקדת למניעת הפרות הסדר הציבורי ושיבוש שגרת חייהם של התושבים ומשתמשי הדרך. בימים האחרונים עצרה המשטרה לחקירה חמישה חשודים, אשר מעצרם הוארך על ידי בית המשפט. פעילות המשטרה הובילה להפסקת הפרות הסדר במקום בימים האחרונים".

מחברת סופרבוס נמסר: "בעקבות אירועי האלימות הקשים, הנזקים הנגרמים לרכוש והחשש הכבד מפגיעות בנפש, פנתה החברה לעיריית בית שמש ולמשרד התחבורה על מנת להבטיח את שלום הציבור. במידה שהפרות הסדר לא יטופלו מיידית, החברה תשנה את מסלול הקו. תלונה הוגשה במשטרה והנושא נמצא בחקירה".

ממשרד התחבורה נמסר: "משרד התחבורה (בשיתוף חברת סופרבוס), פועל באופן הדוק מול משטרת ישראל כדי להבטיח את המשך פעילות הקו ללא הפרעה. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה עוקבת אחר המתרחש ותבצע את כל הנדרש כדי למנוע פגיעה בציבור הנוסעים הנזקק לשירותי הקו".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?