פגיעה בתיירות הנוצרית

הרבנות בירושלים מתנגדת להצבת עצי אשוח בבתי מלון

בתי מלון רבים נוהגים להציב עצי אשוח בלובי לקראת חג המולד וסוף השנה האזרחית, ברבנות מנסים למנוע זאת

עצי אשוח ברומניה צילום Britchi Mirela wikipediaעצי אשוח ברומניה (צילום אילוסטרציה). צילום: Britchi Mirela, wikipedia

הרבנות הראשית דורשת מבתי מלון בירושלים שלא להציב בלובי שלהם עצי אשוח. דרישה נוספת היא להימנע מעריכת מסיבות לרגל ראש השנה האזרחית. בתי מלון, שבהם מתאכסנים תיירים נוצרים רבים, נוהגים לקשט את הלובי בעצי אשוח לקראת חג המולד וסוף השנה האזרחית. ברבנות החליטו לשים סוף למנהג זה וקראו לבתי המלון בירושלים להימנע מכך.

אתר "כיפה" מציין לפי נוסח המכתב שנשלח לבתי המלון, רבני העיר ירושלים לא התנו מתן תעודת כשרות בהסרת עצי האשוח. הם הסתפקו באמירה כי אין הדבר ראוי.

מהתאחדות בתי המלון נמסר בתגובה: "מכתב הרבנים עומד בסתירה להחלטת הרבנות מלפני שנתיים, שביטלה הנחיות שאינן נוגעות לכשרות המזון". בעלי המלונות גם הביעו חשש שההוראה תוביל לפגיעה בתיירות הנוצרית בישראל.

מהרבנות הראשית נמסר: "הדרישה שלא להציב עצי אשוח בבתי המלונות אכן הוסרה מנוהלי הכשרות. מדובר ביוזמה פרטית

הרבנות הראשית: מדובר ביוזמה של רבנות ירושלים, שמטרתה להסיר סממנים של חג המולד מתוך התחשבות ברגשות ציבור שומרי המסורת

של רבנות ירושלים, שמטרתה לבקש להסיר סממנים של חג המולד מתוך התחשבות ברגשות ציבור שומרי המסורת".

למרות המאבק של הרבנות הראשית בתופעה, עצי אשוח הופכים לחלק מהנוף גם במוסדות ציבור. בבית הסטודנט בטכניון בחיפה הוצב השבוע עץ אשוח והמבנה עוטר בקישוטי חג המולד. אחד הסטודנטים מחה על כך. הנהלת הטכניון אמרה שהמוסד מאמין ב"שיח מתמיד, ענייני, פתוח וסובלני המשמש דוגמה ומופת לסובלנות ולדו-קיום בחברה הישראלית".

גם בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים הוצב עץ חג המולד. מהאוניברסיטה העברית נמסר: "האוניברסיטה העברית רואה חשיבות רבה בזכותו של אדם לחופש הביטוי ולחופש הדת בין כתליה... האוניברסיטה מקדמת ערכים של שוויון בין כלל הדתות ומאפשרת חופש פעולה בתחום זה".

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?