פרסומת מדירה

פני ילדות נמחקו ממודעות לפורים בעיתונות החרדית

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: "זהו מעשה תועבה וסטייה. הגיע הזמן להדיר רשתות שמדירות נשים וילדות"

מודעה לפורים של רשת ''כפר השעשועים'' שבה טושטשו פניהן של ילדותמודעה לפורים של רשת ''כפר השעשועים'' שבה טושטשו פניהן של ילדות

פניהן של ילדות נמחקו ממודעות למכירת תחפושות שפרסמה רשת "כפר השעשועים" בעיתונות החרדית. המודעות פורסמו בין היתר בעיתוני רשת המקומונים "קו עיתונות" ובמקומון כל-בי. במודעות מוצגים ילדים המדגמנים תחפושות. פניהם של ילדים לא נמחקו.

 מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, מגדיר את טשטוש פני הילדות במודעת הפרסום לתחפושות פורים של "כפר השעשועים" "מעשה תועבה, סטייה ויריקה בפני הלקוחות שאינם רדופי פחדים מראיית פניהן של ילדות". רגב "קורא לכל משפחה שמתנגדת להדרת נשים וילדות להדיר את כפר השעשועים מרשימת החנויות שהיא רוכשת בהן מוצרים, ובמידת האפשר – להודיע על כך לרשת".

לדברי רגב, "הגיע הזמן שברשתות מדירות נשים וילדות יבינו שיש מחיר לכניעה לקנאות, הפוגעת בכבוד האישה ולפיכך גם

רגב: הגיע הזמן שברשתות מדירות נשים וילדות יבינו שיש מחיר לכניעה לקנאות

בכבוד האדם באשר הוא אדם. הגיע הזמן שגם הכנסת תנקוט עמדה ותהפוך הדרת נשים לעבירה בת ענישה".

לפני שבועות מספר פרצה סערה בבית שמש, לאחר שבמודעות למכירת תחפושות של רשת "הפיראט האדום" שפורסמו בעיתון מקומי טושטשו פניהן של ילדות. את המאבק נגד המודעות הובילה הדסה מרגוליס, אמה של הילדה נעמה מרגוליס. הרשת התנצלה.

במודעות שפרסמה רשת "הפיראט האדום" בעיתונות החרדית השבוע נכתב שם התחפושת (למשל: "חסיד לבן זהב" או "רחל אמנו") על פני הילדים והילדות כאחד.

ראו המודעה במהדורה המקוונת של העיתון "השבוע בירושלים"איך תוכל לפעול?