דרישה לתיקון

ראשי ערים נגד הקריטריונים לדיור בר השגה

במכתב לראש הממשלה דורשים שישה ראשי ערים לשנות את הקריטריונים ומזהירים כי לא ישתפו פעולה עם הפרויקטים לדיור בר השגה

מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה. צילום: Netanya city hall, wikipediaמרים פיירברג, ראש עיריית נתניה. צילום: Netanya city hall, wikipedia

שישה ראשי ערים שלחו מכתב חריף לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שבו הם דורשים כי יפעל לצדם להכניס שינויים בקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה, אשר אושרו לאחרונה בממשלה. הם אומרים כי אם לא ישונו הקריטריונים, העיריות בראשותם לא ישתפו פעולה עם הפרויקטים לדיור בר השגה שהמדינה תבקש לקדם בשטחן.

 "הותרת הקריטריונים על כנם, משמעותה המשך המאבק הציבורי הלגיטימי שלנו למנוע מימושם של קריטריונים לקויים אלה בשטח", כתבו השישה. "דרישתנו הקונקרטית היא להקפיא מיידית את הקריטריונים החדשים ולקיים דיון דחוף במגמה לתקנם ולשפרם".

בין החתומים על המכתב בולט שמה של ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג. רק לפני שבועות מעטים היתה פיירברג בין ראשי הערים שסירבו להשתתף בשביתת הרשויות המקומיות, בטענה כי זו מונעת מאינטרסים פוליטיים. ב"TheMarker" נכתב כי לצדה חתומים על המכתב ראש עיריית רעננה נחום חופרי,

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי: לקריטריונים יש משמעות אחת בלבד: תרמת פחות – קיבלת יותר

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, ראש עיריית ראש העין משה סיני, ראש עיריית יבנה צבי גוב ארי וראש עיריית יקנעם סימון אלפסי.

ראשי הערים כותבים כי "הקריטריונים אינם עולים בקנה אחד עם עקרונות ועדת טרכטנברג... פרופ' טרכטנברג עצמו משקף עובדה זו בהתבטאויותיו אחרונות בנושא, בדגש על התוספת המיותרת של קריטריון שנות נישואין והעדר קריטריון מכריע של מיצוי כושר השתכרות".

חופרי אמר: "לקריטריונים הישנים כמו גם לחדשים יש משמעות אחת בלבד: תרמת פחות – קיבלת יותר. זוהי הליכה במדרון חלקלק, המוביל לפגיעה חמורה בתחושת השייכות של אזרחיה הנאמנים של מדינת ישראל – אותם אזרחים שעובדים, תורמים, משרתים ומשלמים והמדינה גומלת להם רעה תחת טובה".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?