ברגע האחרון:

ישיבה ליטאית ביטלה ביקור של תלמידי ישיבה תיכונית

התלמידים היו אמורים להתארח בשבת אצל האברכים. בחדרי חרדים: הביקור בוטל מכיוון שראש הישיבה התיכונית, הרב שי פירון, מקורב ליאיר לפיד

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrהרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickr

70 מתלמידי הישיבה התיכונית פתח תקוה היו אמורים להתארח בשבת האחרונה בישיבת בית מתתיהו בבני ברק, אבל שעתיים לפני כניסת השבת קיבלה הנהלת הישיבה התיכונית הודעה על ביטול ההזמנה.

באתר "בחדרי חרדים", שפרסם את הידיעה על ביטול הביקור, נטען כי כמה עסקנים פנו לראש ישיבת בית מתתיהו ואמרו לו כי ראש ישיבת פתח תקוה, הרב שי פירון, הוא חבר קרוב של יאיר לפיד. לאחר שנמסר לו מידע זה החליט ראש הישיבה הליטאית כי ההזמנה מבוטלת.

"ההודעה היתה מביישת ולא נעימה בעליל", אמר הרב פירון. "אני מאוד תמה על ההחלטה. גם אם אני או דעותי לא

הרב פירון: אנחנו לומדים שאברהם אבינו הכניס אורחים שהיו עובדי עבודה זרה, אז ילדים יהודים? ככה לעשות?

מוצאים חן בעיני ראש הישיבה, איך זה קשור ל-70 ילדים שקיבלו הודעה כל כך מביישת רגע לפני שבת?"

פירון הוסיף: "אנחנו לומדים שאברהם אבינו הכניס אורחים שהיו עובדי עבודה זרה, אז ילדים יהודים? ככה לעשות?" פירון אמר כי הביקור המתוכנן בישיבה הליטאית נועד לחשוף את תלמידיו לעולם החרדי, כדי שיכירו אותו לא רק מהדיווחים בתקשורת. רוב תלמידי הישיבה התיכונית שהיו אמורים לבקר בבית מתתיהו לומדים בכיתה י"ב. בסוף שנת הלימודים יתגייסו לצה"ל או ימשיכו ללמוד בישיבת הסדר.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?