אג'נדה אזרחית

ישראל ביתנו מבטיחה לקדם חופש דת ושוויון בנטל

שר התיירות הבהיר כי המפלגה תקדם את ברית הזוגיות, גיור בצה"ל ועוד, אם כושר ההשתכרות לא ייכלל בקריטריונים לדיור מוזל

שר החוץ ויור ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וחבר מפלגתו יור ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת דוד רותם בישיבת מליאת הכנסת 20.07.2011. צילום: מרים אלסטר פלאש 90י"ור ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עם חבר מפלגתו דוד רותם במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר פלאש 90

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הבהיר בשבוע שעבר כי מפלגתו, ישראל ביתנו, תראה עצמה חופשית לקדם חקיקה אזרחית בלי להתחשב באילוצים קואליציוניים. מיסז'ניקוב אמר כי מפלגתו תעשה זאת, אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, לא יעמוד בסיכומים איתה.

בדיון של השדולה למען דיור ציבורי התייחס מיסז'ניקוב לכוונה שלא לכלול את מיצוי כושר ההשתכרות בין הקריטריונים לזכאות לדיור מוזל. "המפלגה תרגיש חופשית להמשיך בקידום האג'נדה האזרחית בתחום הדת והמדינה מתוך אחריות לציבור הרחב", אמר מיסז'ניקוב. "זה יכלול את החקיקה בנושא גיור לחיילי צה"ל, ברית הזוגיות, פתיחת אזורי הרישום לנישואים ועוד.

ישראל ביתנו עומדת על כך שתנאי הסף לזכאות לדיור יהיה מיצוי כושר ההשתכרות

ישראל ביתנו עומדת על כך כי תנאי הסף לזכאות לדיור יהיה מיצוי כושר ההשתכרות, כדי לתגמל את את אלה שנושאים בנטל הכלכלי במדינה". עם זאת, בקדנציה הנוכחית ישראל ביתנו מיעטה לפעול בענייני הגיור והנישואים.

בדיווח ב-ynet נכתב שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הבהיר שגם אם מפלגתו אינה מתכוונת לפרוש מהממשלה עד הבחירות, שאמורות להתקיים בסוף 2013, היא לא תקבל אי-הכללה של כושר ההשתכרות בקריטריונים לדיור מוזל.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?