רה"מ בעד חלוקה צודקת

נתניהו: החרדים בשוק העבודה בגלל הקיצוץ בקצבאות

בישיבת סיעת הליכוד אמר ראש הממשלה כי בקריטריונים לזכאות לדיור בפרויקט דיור למשתכן הוגדל משמעותית מרכיב השירות הצבאי

ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו''ר ש''ס, אלי ישי במליאת הכנסת 03.03.10. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם יו''ר ש''ס, אלי ישי, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע על הקמת צוות שיפקח על בניית הדירות בפרויקט דיור למשתכן. בראש הצוות יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. בישיבת סיעת הליכוד התייחס נתניהו לקריטריונים לזכאות לפרויקט שקבע שר השיכון, אריאל אטיאס.

"ביקשתי שמרכיב השירות הצבאי יוגדל משמעותית, וכך נעשה", אמר נתניהו. "המטרה היא לאפשר לזוגות צעירים לקנות דירה", הסביר רה"מ. "נשמעת הטענה שהתוכנית מפלה נגד זוגות עובדים – זה לא נכון. שני שלישים מופנים למשפחות שבהן שני בני הזוג עובדים. ביקשתי להקים ועדה שיישב בה מטעמי מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנכ"לי משרדים אחרים, כדי להבטיח שהדירות ייבנו בצורה שווה ברחבי הארץ, כדי לתת הזדמנות שווה לכל חלקי האוכלוסייה".

ממשלות קודמות האריכו אוטומטית את חוק טל, אני החלטתי להביא אותו להצבעה

בישיבת הסיעה התארחו אנשי "מחאת הפראיירים", מילואימניקים המוחים נגד חוק טל. בחדשות 2 מדווחים כי נתניהו אמר: "חייבים לעשות חלוקת נטל טובה יותר וצודקת. ממשלות קודמות האריכו אוטומטית את חוק טל, אני החלטתי להביא אותו להצבעה. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להביא פתרון טוב וצודק יותר. אנחנו רוצים לעשות את זה תוך כדי הידברות".

נתניהו הוסיף: "כשמדברים על חלוקת הנטל צריך לזכור שכשר האוצר הובלתי את הקיצוץ בקצבאות ילדים, דבר שהביא למהפכה בהכנסת הציבור החרדי לשוק העבודה. יש מידה לא מבוטלת של צביעות מצד אלה שביקרו באוהל שלכם, אחרי שהצביעו אוטומטית בעד הארכת חוק טל בחמש שנים".

לידיעה באתר מאקואיך תוכל לפעול?