"יום ליום" בעקבות ישי

ביטאון ש"ס: בגלל הפקרות, צה"ל אינו זוכה לעזרה משמים

מנכ"ל חדו"ש: המופקרים אינם חיילי צה"ל, אלא ראשי ש"ס המוציאים שם רע ליהדות וגורמים לחילול ה' גדול

יור שס ושר הפנים אלי ישי מניח תפילין בקבר רחל ביום המסורתי של העליה לקברה 08112011 צילום אורי לנז פלאש 90.jpgיו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי מניח תפילין בקבר רחל. צילום: אורי לנז, פלאש 90

ביטאון ש"ס, "יום ליום", הולך בעקבות יו"ר התנועה אלי ישי וטוען כי הסיבה לחוסר ההצלחה של צה"ל היא ה"פריצות" שבו. כזכור, לפני ימים מעטים עורר ישי סערה, לאחר שאמר כי צה"ל כשל במלחמת לבנון השנייה משום שחיילים לא התפללו.

במאמר שפורסם ביום שישי בעיתון נכתב: "צה"ל הוא צבא מופקר עם פריצות ולכן לא זוכה לסייעתא דשמיא". כתב חדשות 10, אבישי בן חיים, ציטט קטעים נוספים מהמאמר: "מזה למעלה מעשור הצבא הישראלי הלך ודחק לפינה את החיילים הדתיים לאומיים שסירבו לשמוע שירת נשים. זאת ועוד, בעשור האחרון פתח צה"ל את שעריו לחיילות בתפקידים רגישים ומרכזיים. גדרי הצניעות המינימליים התפרקו לחלוטין במחנות צה"ל".

יאיר אטינגר מציין ב"הארץ" כי בעקבות הדברים הושעה העיתונאי קובי לוי, החותם בשם "שור מועד", עד לבירור בהנהלת העיתון.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "המופקרים אינם חיילי הצבא וקציניו, אלא ראשי ש"ס המוציאים שם רע ליהדות

עדיף היה אם ראש ש"ס היו קוראים לאברכי ישיבותיהם להתגייס לצבא ולתרום לביטחון המדינה ולמשק

וגורמים לחילול ה' גדול. לאחר דבריו המפורשים של השר ישי על כישלון מלחמת לבנון השנייה בגלל שהחיילים 'לא נשאו עיניהם לשמים', ברור שהמאמר ב'יום ליום' משקף הלוך רוח מרכזי של המפלגה החרדית והאנטי-ציונית הזאת".

לדברי רגב, "לראשי ש"ס ברור עם זאת שפרסום הדברים 'רע לעסקים' ולכן התנצל ישי במהירות כה רבה ומחבר המאמר יפוטר בגלל פרסום דעה זאת ברבים". לדבריו, "עדיף היה אם היו קוראים לאברכי ישיבותיהם להתגייס לצבא ולתרום לביטחון המדינה ולמשק, מאשר לירוק אל הבאר שממנה הם שואבים תקציבים".

מש"ס נמסר: "קובי לוי הינו פובליציסט שכותב מאמרי דעה אישיים. הכותב טוען כי בשום פנים ואופן לא כתב נגד חיילי צה"ל. עוד הבהיר הכותב כי אם הובן שלא כהלכה הוא מצר ומתנצל על כך".

לידיעה ב"נענע10"

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?