אלופים בטשטוש

תמונתה של ראש אכ"א טושטשה באתר החרדי "לדעת"

מנכ"ל חדו"ש: "על אפם ועל חמתם של אנשי 'לדעת', ראש אכ"א היא אישה ובצה"ל שרות נשים"

ישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בנושא חוק טל. מימין: יו''ר הוועדה, ח''כ שאול מופז, יו''ר צוות הפיקוח על חוק טל, ח''כ יוחנן פלסנר, וראש אכ''א, האלוף אורנה ברביבאי. 23012012 צילום: קובי גדעון, פלאש 90יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ שאול מופז, יו''ר צוות הפיקוח על חוק טל, ח''כ יוחנן פלסנר, וראש אכ''א, האלוף אורנה ברביבאי, בתמונה לא מטושטשת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

האתר החרדי "לדעת" מפרסם ידיעה על דיון שקיימה ועדת החוץ והביטחון על חוק טל וגיוס חרדים לצה"ל ולשירות אזרחי. בדיון השתתפה בין השאר ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי. האתר מפרסם תמונה שבה יושבת ברביאי ליד יו"ר הוועדה, שאול מופז, וראש צוות הפיקוח על חוק טל, חבר הכנסת יוחנן פלסנר. פניה של ברביבאי טושטשו בתמונה שפורסמה ב"לדעת".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שוב הוכיחה התקשורת החרדית שהיא לא חיה במדינת ישראל. על אפם ועל חמתם של אנשי לדעת, ראש אכ"א היא אישה ובצה"ל שרות נשים. כל תעלול טכנולוגי לא ישנה את המציאות הזאת". בדיון עצמו אמרה ברביבאי כי המציאות הביטחונית מחייבת "לגייס את כולם לשירות צבאי משמעותי".

ח"כ מופז: התהפכו היוצרות. ההשתמטות הפכה לנורמה, השירות ליוצא דופן

ראש המינהלת לשירות אזרחי ולאומי אמר כי כיום משרתים בשירות לאומי ואזרחי 3,514 אברכים. לפי נתונים שהוצגו בישיבה, חוק טל הכניס בשש השנים האחרונות כעשרת אלפים חרדים למסגרת של שירות צבאי, אזרחי או לאומי, שהוגדרו קודם לכן כמי ש"תורתם אומנותם".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ מופז, אמר: ״לא נוכל לקבל מציאות שצה״ל יהפוך מצבא העם לצבא המיעוט – לצבא חצי העם... התפתחה בישראל תת תרבות של משרתים. התהפכו היוצרות. ההשתמטות הפכה לנורמה, השירות ליוצא דופן". מופז דרש בוועדה את שינוי חוק טל ואמר: "אנחנו חייבים להחזיר את ישראל לעצמה ולקבוע מודל שירות חדש על בסיס שירות לכולם".

לידיעה ב"לדעת" שבה טושטשו פניה של ראש אכ"אאיך תוכל לפעול?