גיבוי לאלימות

בד"צ העדה החרדית תומך בסיקריקים

מנכ"ל חדו"ש: הבד"צ חשף את פרצופו האמיתי כארגון שתומך בבריונות מהסוג הגרוע ביותר

אלפי חרדים מפגינים כנגד פתיחת חניון ספרא בירושלים בשבת 06.06.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90אלפי חרדים מפגינים ליד חניון ספרא בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

בד"צ העדה החרדית פרסם, לראשונה מאז החלה המחאה נגד הדרת נשים והפגיעה של קיצונים חרדים בהן, כרזה התומכת בסיקריקים. תחת הכותרת "עמך ד' ידכאו" מוחים ראשי העדה החרדית נגד מה שהם מכנים "מסע ההסתה בנושא 'הדרת נשים'", נגד המשטרה והשלטונות ונגד מעצר הסיקריקים.

"כל פוצה פה ומצפצף בקול מחאה, נגרר על ידם למרתפי בית בור הכלא", כותבים אנשי העדה החרדית, "ובמשפטים בל ידעום בעלילות שקר וגיבובי דברים טפלו עליהם שקר זדים להמשיך מעצרם ולהביאם למשפטים בל ידעום, ובשבועות האחרונים נעצרו כמה וכמה מיקירי ירושלים ובית שמש על לא עוול בכפם".

באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי הכרזה מעניקה גיבוי גורף גם לסיקריק האלים שמואל וייספיש, שגרם נזקי גוף ורכוש לבעל חנות האלקטרוניקה "ספייס". וייספיש מכונה בכרזה "אברך חשוב".

הכרזה מעניקה גיבוי לסיקריק האלים שמואל וייספיש, שגרם נזקים לחנות האלקטרוניקה "ספייס", ומכנה אותו "אברך חשוב"

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "בד"צ העדה החרדית, שנותן שירותי כשרות לחברות מהגדולות במשק, חשף את פרצופו האמיתי כארגון שתומך בבריונות מהסוג הגרוע ביותר".

לדברי רגב, "חברי הבד"צ שפרסמו כרזת תמיכה בסיקריקים ומכנים את המדינה היהודית 'הקשה שבגלויות' מבזים את היהדות ומחללים את השם. יידע כל לקוח שכשהוא קונה מוצר מזון בהכשר בד"צ העדה החרדית, הוא גם מממן את המאבק החרדי הקיצוני נגד הציונות וגם הדרת נשים, יריקות, קללות ואלימות. הודעת הבד"צ אינה יכולה להיוותר ללא תגובה של המנהיגות החרדית. יש לקוות שרבני הפלגים החרדיים האחרים יידעו להתנער מהבד"צ ולגנות אותה בחריפות. אחרת לא יוכלו להתלונן אם פשקעוויל התועבה של הבד"צ יכתים גם אותם".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?