"הרפורמים הם הרס עם ישראל"

דרעי: לא אסכים לפשרה כלשהי עם הרפורמים

בכנס של רבנים ספרדים אמר יו"ר ש"ס כי אין מקום לפשרה בכותל וכי פעולותיה של התנועה הרפורמית הן "שואה רוחנית"

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, טען כי פעולותיה של התנועה הרפורמית הן "שואה רוחנית" והבהיר כי לא יסכים לפשרה כלשהי עם הזרם הרפורמי והזרם הקונסרבטיבי. דרעי, שהוא גם יו"ר ש"ס, התייחס בדבריו למתווה הפשרה בכותל המערבי.

בכנס של רבנים ספרדים בכנסת אמר דרעי: "אנחנו נמצאים בכנסת – זירת המאבקים. ושואלים אותי, מדוע להילחם על נושאים יהודיים? מדוע לא לעשות פשרות בנושא הכותל, שגם הם יוכלו להתפלל שם, או בנושאי הגיורים? אני רוצה לומר, כמי שהיה קרוב למרן עובדיה יוסף למעלה מ-40 שנה, אין לתאר את מסירות נפשו ומאבקיו למען הצביון היהודי ולמען העמדת הדת על תלה".

אנחנו יכולים להתפשר על הכותל? האם הכותל שייך לנו? הוא שייך לריבונו של עולם

"הכותל זה המקום היחיד שנותר לנו מבית המקדש", הוסיף דרעי. "אנחנו לא מונעים מאף אחד לבוא אליו, אבל לקיים שם מנהגים שונים ומשונים? וכי אנחנו יכולים להתפשר על הכותל? האם הכותל שייך לנו שנוכל להתפשר עליו? הוא שייך לריבונו של עולם".

לדבריו, כל הכרה בפשרה עם הרפורמים פירושה "הכרה בדרכם כזרם ביהדות. המאבק שלנו בהם הוא ללא פשרות. הם ההרס של עם ישראל. הם מביאים את ההתבוללות". הוא הוסיף: "צריך לזכור, שלפני השואה היו כ-18 מיליון יהודים ברחבי העולם. היינו יכולים להיות היום עם מספר עצום, ללא נגע ההתבוללות הנורא המכלה כל חלקה טובה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?