בעזרת השר

תוספת של 20% עד 53% לשכר ראשי המועצות הדתיות

מהתוספת ייהנו 131 ראשי מועצות דתיות, שרובם מונו על ידי שר הדתות מש"ס. המשרד לשירותי דת: ההעלאה היא תיקון עיוות של שנים

שר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''משר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''מ

שכרם של ראשי המועצות הדתיות יעלה במידה ניכרת, בעקבות מהלך שקידם יו"ר ש"ס אריה דרעי. המשכורת של ראשי מועצות דתיות קטנות, כ-6,000 שקל בחודש, תעלה ב-53% ותגיע ל-9,200 שקל בחודש. ראשי מועצות דתיות גדולות יקבלו תוספת של 20%, מ-18,900 שקל ל-22,700 שקל בחודש. את ההעלאה יקבלו 131 ראשי מועצות דתיות בכל רחבי הארץ.

השר במשרד לשירותי דת, הממונה על המועצות הדתיות, הוא דוד אזולאי מש"ס. מקורות שהיו מעורבים במשא ומתן על תוספת השכר, שנמשך ארבעה חודשים, אמרו לחדשות 2 שדרעי דרש בתחילה להכפיל ולשלש את שכרם של ראשי המועצות הדתיות.

לפי נתונים של תנועת נאמני תורה ועבודה, יותר מחצי מראשי המועצות הדתיות לא נבחרו אלא מונו ישירות על ידי אזולאי. "אנו בעד שיפור התנאים של מי שאמון על ניהול המועצה הדתית. אך המהלך נעשה במנותק מהמציאות הבעייתית עד מאוד של חוסר פיקוח על הנעשה במועצות מטעם הציבור", נמסר מנאמני

נאמני תורה ועבודה: אין זה סביר להחליט על העלאת שכר כשברוב המועצות הדתיות מדובר באנשים שממונים פוליטית על ידי השר לשירותי דת

תורה ועבודה. "הדעת אינה סובלת שיפור תנאים ללא דרישת התייעלות, ואין זה סביר להחליט על העלאת שכר כשברוב המועצות הדתיות מדובר באנשים שממונים פוליטית על ידי השר לשירותי דת ולא חייבים בדין וחשבון לציבור צרכני השירותים".

מהמשרד לשירותי דת נמסר: "המשרד גאה על המהלך שבמסגרתו תוקן עיוות רב שנים. ראשי המועצות הדתיות, שמתמודדים עם נושאים מורכבים ונדרשים לתנאי סף גבוהים, קיבלו עד היום שכר נמוך ביותר לפי כל קנה מידה והגיע המועד לתיקון המעוות".

ממשרד האוצר נמסר: "שכרם של ראשי המועצות הדתיות לא עודכן מאז 2011. לאור דרישת השר לשירותי דת הגענו להסכמה על מתווה העלאה שיורכב מהגדלת אחוזי המשרה במועצות הדתיות הקטנות ל-100%, וכן תוספת בהתאם למדד. העדכון ייעשה בשלוש פעימות ב-2017 ו-2018".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?