חרדית ראשונה לכנסת

עדינה בר שלום: אתמודד בבחירות הבאות לכנסת

בכנס של תנועת "לא נבחרות לא בוחרות" הבטיחה מייסדת המכללה החרדית כי תהיה חברת כנסת בכנסת הבאה

מייסדת המכללה החרדית עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בביקור אצל אביה החולה בהדסה עין כרם. 23-09-2013. צילום: פלאש 90מייסדת המכללה החרדית, עדינה בר שלום. צילום: פלאש 90

עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, כלת פרס ישראל ומייסדת המכללה החרדית, הצהירה בשבוע שעבר כי תתמודד בבחירות לכנסת הבאה. בר שלום לא אמרה באיזו מסגרת תרוץ לכנסת.

בכנס "מגזר ומגדר 2", שערכה "לא נבחרות לא בוחרות" – תנועה פמיניסטית חרדית, שקראה לציבור לא להצביע למפלגות החרדיות מכיוון שנשים אינן נכללות ברשימותיהן לכנסת – הביעה בר שלום תמיכה בלתי מסויגת בקידום נשים חרדיות בכל מסגרת ציבורית ופוליטית.

"הרמב"ם אמר שאין מעמידים אשה למלכות, אבל זה לא מופיע בשום מקום בתלמוד אלא רק אצל הרמב"ם ורבים מגדולי ישראל חשבו שזוהי רק דעתו", אמר בר שלום בכנס. "גדולי ישראל רבים התירו זאת, דוגמת הרב עוזיאל והרב הלוי וכמובן

בר שלום: הרמב"ם אמר שאין מעמידים אשה למלכות, אבל זה לא מופיע בשום מקום בתלמוד אלא רק אצל הרמב"ם

אבא שלי, שתמך בעשייה הציבורית שלי".

ח"כ שולי מועלם אמרה בכנס כי לראשונה היא שומעת על תמיכה של נשים חרדיות בדרישה לחוקק חוק המחייב ייצוג נשים במפלגות. היא הבטיחה לבחון את הדברים. מועלם שאלה את בר שלום אם היא תומכת בחקיקה כזאת, אך בר שלום אמרה כי נפשה חצויה. עם זאת, היא הבטיחה כי תהיה חברת כנסת בכנסת הבאה.

אסתי שושן-ביטון, מייסדת "לא נבחרות לא בוחרות", אמרה באירוע כי היא וחברותיה מקבלות "איומים מפורשים בנוסח 'נשלול את כתובתך'; 'נזרוק את הילדים ממוסדות הלימוד' או 'מדובר בנשים הזקוקות לטיפול פסיכיאטרי', שאולי מצמצמים את שורות הנשים המסכימות לעמוד בחזית המאבק, אך מוסיפים עוד ועוד פעילות הנמצאות כתומכות לחימה מאחור".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?