בשלבי תכנון

מיזם השכרת האופניים בי-ם הוקפא בשל התנגדות חרדית

הסיעות החרדיות בקואליציה מחו על כך שהמיזם מאפשר לשכור אופניים בשבת באמצעות כרטיס אשראי

אופניים של תל-אופן להשכרה בתל אביב. צילום: Assafk88 wikipediaאופניים להשכרה בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Assafk88 wikipedia

עיריית ירושלים קידמה בשנים האחרונות מיזם להשכרת אופניים בעיר. במסגרת המיזם הקימה עדן – חברה בבעלות העירייה העוסקת בפיתוח מרכז העיר – תחנות עגינה לאופניים להשכרה. המיזם אמור להעמיד לרשותם של תושבי ירושלים ותיירים 500 זוגות אופניים, שאותם אפשר לשכור ב-50 תחנות. בשל הטופוגרפיה ההררית של ירושלים, השלב הראשון של התוכנית כולל רק תחנות באזור מרכז העיר.

בתוכנית הושקעו עד כה מאות אלפי שקלים ומסמכי המכרז להקמת המתקנים ולפריסת האופניים הוכנו. "הארץ" מציין כי מנכ"ל עיריית ירושלים הצהיר כמה פעמים כי באביב או בקיץ 2016 יוכלו תושבי העיר והמבקרים בה להשתמש באופניים.

מנכ"ל עיריית ירושלים הצהיר כי באביב או בקיץ 2016 אפשר יהיה להתחיל להשתמש באופניים להשכרה. אבל עד היום לא פורסם המכרז

אבל עד היום לא פורסם המכרז והתוכנית לא יצאה אל הפועל.

בכירים המעורים בנושא אמרו שחברי מועצה חרדים התנגדו לתוכנית בוועדת המכרזים של העירייה, בשל האפשרות לשכור את האופניים גם בשבתות, באמצעות כרטיסי אשראי. אבל חבר המועצה יצחק פינדרוס מיהדות התורה הכחיש כי הוא וחבריו לסיעה התנגדו לתוכנית. בעירייה לא מסרו הסבר להקפאת התוכנית.

מעיריית ירושלים נמסר: "העירייה רואה חשיבות בקידום מערך אופניים להשכרה בעיר, לצד קידום רשת הרכבות הקלות ואמצעי תחבורה נוספים. הנושא נמצא עדיין בשלבי בחינה ותכנון של המודלים הכלכליים".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?