נבל ברשות התורה

חדו"ש: התועבה האמיתית היא דעותיו של הרב עמאר

בראיון ל"ישראל היום" אמר הרב הראשי של ירושלים כי הומוסקסואלים הם "כת של תועבה". חדו"ש: "אסור לתת לרב עמאר ודומיו, המתבטאים בגלוי נגד חוקי המדינה, משרות שלטוניות"

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי לשעבר ורב העיר ירושלים, שלמה עמאר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי של ירושלים, שלמה עמאר, השתלח בקהילת הלהט"ב בראיון לעיתון "ישראל היום". "זו כת של תועבה, זה ברור. זו תועבה. התורה מחייבת על זה מיתה. זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות", אמר הרב עמאר. "צריך לדעת את האמת. אומרים 'נטייה', 'סטייה' – שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות... כשהרגו את הילדה שירה בנקי, עשו 'שלושים'. ביקשו שאבוא, ולא הסכמתי. כתבתי להם מכתב, הבעתי צער גדול והתנגדות בלשון הכי חמורה למעשה של אותו אדם. מצד שני אני קורא לכם, אם אתם רוצים לעשות עילוי נשמה, קבלו עליכם לתקן את דרככם הרעה".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "התועבה האמיתית היא כהונתו של הרב עמאר כרב ראשי לישראל, בעבר, וכיום כרב ראשי לירושלים. דעותיו ועמדותיו החשוכות של הרב עמאר צריכות להכתיר אותו בתואר המוכר במסורת 'נבל ברשות התורה'. מי שמצטט פסוקי תורה על ההומוסקסואליות כתועבה ואטום לממצאי המדע המודרני, הסותרים את עמדותיו, יהיה מעוניין מחר, כאשר תתגשם דרישתו להפוך את ישראל למדינת הלכה, לסקול למוות לא רק

אומרים 'נטייה', 'סטייה' – שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות

הומוסקסואלים אלא גם מחללי שבת. הוא מעוניין להעלות את ישראל על מסלול של מאבק נגד רובו של העם היהודי, שאינו אורתודוקסי, ולפרק את העם היהודי.

"הגיע הזמן להבין שעם כל הסובלנות כלפי הרב עמאר ודומיו, המתבטאים בגלוי נגד חוקי המדינה ובתי המשפט האזרחיים, אסור לתת להם משרות שלטוניות ומימון מקופת הציבור. יש יהדות נאורה, מוסרית ומתקדמת, אבל היא לא מצויה בכיסם ובתודעתם של הרב עמאר ודומיו, הממונים על כלל הציבור אך ורק בשל סחר-מכר פוליטי בתמורה לקולות המפלגות החרדיות. ערכיה האמיתיים של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית הם ערכי 'החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל' ו'חופש דת ומצפון', ולא קיצוניות חרדית השוללת את הלגיטימיות של מדינת ישראל הציונית והדמוקרטית".

על רקע הדרישה של הזרמים הפלורליסטיים ליישם את מתווה הפשרה בכותל המערבי תקף הרב גם התנועה הרפורמית. "בישראל אין באמת כמות גדולה של רפורמים", אמר הרב עמאר. "בשנים האחרונות הם מייבאים את זה, את התרבות הזאת. מה שהם עושים זו הסתה. זה לא עניין של מצוקה אישית, זה פוליטיקה". הוא גם כינה את הרפורמים "רשעים", לדבריו בהסתמך על הפסוק "סורו נא מאוהלי הרשעים".

לידיעה ב"ישראל היום"איך תוכל לפעול?