סביבת לימודים מותאמת

המכון הטכנולוגי חולון חסם לסטודנטיות חלק משטחו

חלק מהקמפוס במכון גודר, לטובת חיילים חרדים הלומדים במכינה הקדם אקדמית במכון, ונשים אינן יכולות להיכנס לשם

בניין במכון הטכנולוגי חולון. צילום: Muhandes, wikipediaבניין במכון הטכנולוגי חולון (צילום אילוסטרציה). צילום: Muhandes, wikipedia

המכון הטכנולוגי בחולון גידר בשבועות האחרונים חלק משטחו, ומנע מנשים את הכניסה לשטח המגודר. השטח שנסגר מיועד לסטודנטים חרדים, הלומדים במכינה קדם אקדמית לחיילים. לשטח שיועד למכינה הוקצה גם שער נפרד, שדרכו יכולים לצאת ולהיכנס רק החיילים החרדים. באופן זה נמנע מפגש של החיילים החרדים עם נשים. סטודנטיות במוסד, שנכנסו למתחם, התבקשו מיד לצאת ממנו ולא להיכנס מהשער שהוקצה לחיילים החרדים.

"הלכנו למלא מים בברזייה שלנו, שנמצאת בתוך המתחם המגודר", אמרה ל"הארץ" הסטודנטית צוף בן אליעזר. "הגיעה אלינו אשה שהזדהתה כמנהלת המכינה ודחפה אותנו החוצה מהמתחם המגודר. מנהל המשק של המכון הסביר לנו שהמתחם הזה מוקצה לצה"ל ולצה"ל יש תנאים. התנאים הם שהאזור יהיה סגור לחלוטין, על מנת למנוע מפגש עם נשים".

חן, סטודנטית, אמרה: ״המחיצה נמצאת שם מתחילת השנה האקדמית. הוסיפו שער עם זמזם ומצלמה, וכשצלצלנו בזמזם לא

בהנחיות המל"ג לתוכנית אקדמיות לחרדים נכתב: נקיטת הפרדה מגדרית אפשרית בכיתות הלימוד בלבד

פתחו לנו". לדבריה, כשהיא וחברותיה בדקו את הסוגיה הוסבר להן שהגדר הוצבה במקום לפי הנחיות הצבא.

בהנחיות של המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) בנוגע לתוכנית אקדמיות לחרדים נכתב: "נקיטת הפרדה מגדרית אפשרית בכיתות הלימוד בלבד. פניות של תלמידים ועובדים שיגיעו למל"ג בחריגות מעניין זה, יטופלו על ידי המל"ג בהתאם לכלים ולסמכויות העומדים לרשותה". עם זאת, המל"ג אינה אחראית למכינות קדם אקדמיות.

מהמכון הטכנולוגי חולון נמסר: "אנו גאים להוביל מסלול לימודים מיוחד לחרדים במכינה קדם אקדמית, אשר מקדם את השתלבות האוכלוסייה החרדית בשוק העבודה... במסלול זה לומדים חיילים חרדים אשר משרתים בצה"ל ביחידות קרביות. על מנת לאפשר השתלבות מלאה של הסטודנטים החרדים, לצד רצון לכבדם באופן מלא, הלימודים בקמפוס מונגשים באופן אשר מעניק סביבת לימודים מותאמת לצרכיהם ולאורח החיים החרדי, כולל הפרדה בין הסטודנטים החרדים לבין כלל אוכלוסיית הסטודנטים".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?