מה יש להם מהכותל?

דרעי: הרפורמים גורמים נזק גדול ליהדות

בתשובה לשאלה של ח"כ אלעזר שטרן בנוגע ליישום מתווה הכותל אמר שר הפנים, כי הזרמים הלא אורתודוקסיים "רק רוצים לעורר פרובוקציות ופירוד בעם"

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, התבטא אתמול בחריפות נגד הזרמים הפלורליסטיים. "הרפורמים הם אחים שלנו, אבל הם גורמים נזק גדול ליהדות", אמר דרעי. "מה יש לרפורמים מהכותל? הרי אני מתפלל שייבנה שם בית המקדש ויקריבו קורבנות ותהיה לשכת הגזית. הם הרי לא מאמינים בזה, אז מדוע הם באים לכותל? מה יש להם ממנו? הם רק רוצים לעורר פרובוקציות ופירוד בעם".

דרעי אמר את הדברים בתשובה לח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד, ששאל מדוע הממשלה נמנעת מיישום מתווה הפשרה בכותל המערבי, שלפיו תוקם באתר רחבה שלישית שתיועד לתפילה של רפורמים וקונסרבטיבים. "זו היהדות שאתה רוצה לקרב?" שאל דרעי את שטרן. "אם זו היהדות – אני מוותר עליה. היהדות שאני מכיר היא זו ההולכת לפי השולחן ערוך ומשמרת את ההלכה".

דרעי: אני מתפלל שייבנה שם בית המקדש ויקריבו קורבנות ותהיה לשכת הגזית. הרפורמים לא מאמינים בזה, אז מדוע הם באים לכותל?

הממשלה אישרה את מתווה הפשרה בכותל בתחילת השנה, אבל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע שיבחן אותו מחדש עקב התנגדות החרדים. לפי ידיעה בוואלה, חברי הכנסת החרדים היו מעורבים בגיבוש הפשרה, אבל חזרו בהם לנוכח הלחץ הציבורי במגזר החרדי.

בחודש שעבר הגישו הזרמים הלא אורתודוקסיים עתירה לבג"ץ, בדרישה ליישם את המתווה. בג"ץ טרם פרסם את החלטתו בעתירה.

הרבנות הראשית הודיעה אתמול, במכתב שהפיצו לשכותיהם של הרבנים הראשיים יצחק יוסף ודוד לאו, כי תחרים את הסיור של ועדת הפנים של הכנסת בכותל המערבי, המתקיים היום. הסיבה להחרמה – השתתפותם של הרפורמים והקונסרבטיבים בסיור.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?