מחיר הנתק

הרב לוקשטיין: פסילת גיורים מרחיקה יהודים

בית הדין הרבני הגדול לא הכיר בגיורים של הרב יחזקאל לוקשטיין, מבכירי הרבנים האורתודוקסים בארה"ב. הרב לוקשטיין קורא לשבור את המחיצות בין רפורמים לאורתודוקסים

יו''ר הסוכנות, נתן שרנסקי, מעניק תעודות זהות ישראליות לעולים מברית המועצות לשעבר שעלו לאחר שהילדים השתתפו בפרויקט תגלית. צילום: The Jewish Agency for Israel, flickrיו''ר הסוכנות, נתן שרנסקי, מעניק תעודות זהות ישראליות לעולים מברית המועצות לשעבר. צילום: The Jewish Agency for Israel, flickr

הרב יחזקאל לוקשטיין, מבכירי הרבנים האורתודוקסים בארצות הברית, מוחה על כך שבית הדין הרבני הגדול לא הכיר בגיורים שהוא עורך. "הקשר והרגש החם שלי לישראל לא נפגעו כאשר הרבנות הראשית פסלה גיורים שלי, אולם זה מרחיק יהודים וזה דבר שיכול להפריד בינינו", אמר לוקשטיין.

בכנס של רבני בית הלל הוסיף לוקשטיין, רב קהילת ישורון בניו יורק: ''עלינו למצוא את הדרך המשותפת שכן אפשר לקבל ביחד. עלינו להפסיק לפחד ולפעול כדי לשבור את המחיצות בין הרפורמים לאורתודוקסים".

ערוץ 7 מציין כי יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר בכנס: "בימים הנוראים הגיעו לבתי כנסת קונסרבטיביים ולבתי כנסת רפורמיים שניים וחצי מיליון איש ברחבי העולם... אני לא מודאג

שרנסקי: מדינת ישראל משקיעה הרבה כסף כדי לשדר שאנחנו בית של כולם, אבל הלכה למעשה פועלת הפוך בעניין

מחוסר הסכמה בין הזרמים, אני מודאג מהעמדה שנוקטת מדינת ישראל. היא משקיעה הרבה כסף כדי לשדר שאנחנו בית של כולם אבל הלכה למעשה פועלת הפוך בעניין".

יו"ר ארגון בית הלל, הרב מאיר נהוראי, הזהיר, "העם היהודי משלם מחיר יקר על הנתק בין החברה בישראל ליהדות התפוצות. הנתק נובע בעיקרו מחוסר הכרה ומחוסר ידע בסיסי ומביא בסופו של דבר להתבוללות גוברת והולכת".

לדבריו, ''חיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות ושיתוף פעולה בין קהילתי הוא שימנע את הגדלת היקף ההתבוללות ויעזור להתמודדות משותפת עם האתגרים השונים בארץ ובתפוצות".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?