מעגל משלהן

חיילות נטשו את אירוע ההקפות השניות המרכזי בצה"ל

קצין מהרבנות הצבאית הורה לחיילות לעבור למתחם מגודר ומופרד משאר המשתתפים באירוע. החיילות החליטו לעזוב את המקום

חיילות בגדוד חי''ר. צילום: Israel Defense Forces, Wikipediaחיילות בגדוד חי''ר (צילום אילוסטרציה). צילום: Israel Defense Forces, Wikipedia

ביום חמישי נטשו כ-100 חיילות את אירוע ההקפות השניות המרכזי של צה"ל, שנערך במועצה האזורית אשכול. קצינים דתיים אילצו את החיילות לעבור למתחם אטום ומגודר, המנותק מהרחבה שבה התקיימו הריקודים. מפקד אוגדת עזה והרב הצבאי הראשי נכחו באירוע, אך לא התערבו בנעשה.

אזרחים וחיילים שהשתתפו באירוע סיפרו כי החיילות רקדו בצד, ולא היו חלק ממעגלי ההקפות של הגברים. שולחן ארוך הפריד בין המעגלים. "אחרי כמה דקות שהחיילות רקדו במעגל משלהן וזה לא הפריע לאיש, ניגשה אליהן אשה דתייה וניסתה למשוך אותן למעין מכלאה אטומה שהיתה כ-50 מטר משם", סיפר תושב האזור שהשתתף בחגיגה. המתחם נאטם ביריעות בד, ובו רקדו כמה נשים וצעירות דתיות.

חלק מהחיילות, מדווח "הארץ", סירבו לעבור למתחם הנפרד, אבל קצין מהרבנות הצבאית הורה להן בפקודה לעבור למקום.

החיילות רקדו במעגל משלהן. אשה דתייה ניגשה אליהן וניסתה למשוך אותן למעין מכלאה אטומה

דקות מעטות לאחר שקיבלו את הפקודה החליטו המפקדות של החיילות לעזוב את המקום. החיילות עלו לאוטובוסים ועזבו את האירוע בעודו בעיצומו.

במקום נכחו קצינים בכירים, ובהם מפקד אוגדת עזה תת-אלוף יוסי בכר והרב הצבאי הראשי תת-אלוף רפי פרץ, שלא התערבו בנעשה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כנהוג באירועים אלה, מדי שנה יש אזור המוגדר לנשים בלבד ואזור נפרד המוגדר לגברים בלבד. אף גורם רשמי מטעם צה"ל לא הונחה לוודא כי במקום מתקיימת הפרדה בין נשים וגברים. חלק מהטענות שהועלו אינן מוכרות לרבנות הצבאית והנושא ייבדק בימים הקרובים".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?