מבאישים ריחה של תורה

הרב עובדיה יוסף נגד הסיקריקים

במכתב שפורסם בשבועון "יום ליום" קובע מנהיג ש"ס כי מעשי הסיקריקים אינם דרך התורה

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, יוצא נגד מי שהוא מכנה "גורמים שונים המנסים להבאיש את ריחה של תורת ישראל במעשים שלא ייעשו, תוך גרימת חילול שם שמים ברבים בלא ליתן את הדעת על תוצאות מעשיהם". הדברים מכוונים לסיקריקים.

אמוץ שפירא דיווח ברשת ב', כי במכתב שפורסם בשבועון ש"ס, "יום ליום", נכתב כי הגורמים הללו "הגדילו לעשות, להשפיל ולהלבין פנים ברבים לבזות לחרף ולגדף ואין רוח חכמים נוחה מהם". הרב יוסף כותב, כי אין זו דרך התורה שכל נתיבותיה שלום וכי מצווה על כל אדם לאהוב כל אחד מישראל כגופו.

הגורמים הללו הגדילו לעשות, להשפיל ולהלבין פנים ברבים לבזות לחרף ולגדף ואין רוח חכמים נוחה מהם

הוא מזהיר "לבל לנסות לנצל שעה קשה זו להסית ולהדיח ולהרבות מחלוקת ולפלג בין האחים, שהרי בעוון שנאת חינם חרב בית המקדש, ורק באהבת חינם הוא ייבנה".

ישי כהן מציין ב"כיכר השבת", כי מכתבו של הרב יוסף פורסם בעיצומה של ביקורת הנמתחת על הציבור החרדי בעקבות הקצנה ביחס לנשים ולחילונים. בסיכום המכתב כתב הרב יוסף: "ויהי רצון שהשלום והאחוה יחזרו לשכון בתוך גבולינו, ברבות הטובה, ויאמר לשטן המשחית הרף, ויקויים בנו הפסוק, ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום".

לידיעה באתר קול ישראל

 לידיעה באתר "כיכר השבת"איך תוכל לפעול?