בקשה מיוחדת

חדו"ש דרשה להסיר כרזות הקוראות לנשים לא ללכת ברחוב הראשי במאה שערים

לקראת חול המועד הופצו במאה שערים מודעות שבהן מתבקשות נשים שמבקרות בשכונה לא לעבור ברחובה הראשי. חדו"ש: הדרישה היא זילות כבוד האדם

שלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickrשלט במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: Ben Piven, flickr

לקראת חול המועד סוכות נתלו במאה שערים בירושלים פשקווילים הכוללים "הנחיות צניעות" לנשים שיבקרו בשכונה.

"ובקשה מיוחדת לציבור הנשים – הן תושבות האזור והן לעוברות ושבות – להשתדל מאוד למעט ככל האפשר מלעבור ברחוב הראשי של מאה שערים בשעות הלילה של חול המועד, וללכת רק מהרחובות הצדדיים, וכן באופן כללי למעט הביקור בשכונת מא"ש (מאה שערים) בשעות אלו, כדי למנוע תערובת והירוס קדושת המחנה ח"ו", נכתב בכרזות.

עמותת חדו"ש פנתה ליועץ המשפטי של עיריית ירושלים ולמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, בדרישה להסיר את הפשקווילים. "ירושלים הנה בירת ישראל – על גבריה ונשיה, בניה ובנותיה, בני כל הדתות וכל הזרמים הדתיים",

הרב אורי רגב: לא ייתכן כי ברחוב ראשי של עיר, גם אם מדובר בשכונה חרדית, נשים ימצאו את עצמן מודרות מן המרחב הציבורי

אמר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב.

"לא ייתכן כי ברחוב ראשי של עיר, גם אם מדובר בשכונה חרדית, נשים ימצאו את עצמן מודרות מן המרחב הציבורי ומתבקשות להתהלך ברחובות צדדיים בשל גחמותיו של גוף קיצוני אלים. הדבר מביא לזילות כבוד האדם ולזילות כבודה של העיר ירושלים כבירת ישראל. תופעות כאלו יש לעקור מן השורש", הוסיף רגב.

ynet מציין כי בעבר הוצבו בשכונה בחול המועד סוכות מחיצות שהפרידו בין גברים לנשים. לפני שש שנים פסק בג"ץ כי אין להציב מחיצות כאלה ומאז פסק הנוהג.

מעיריית ירושלים נמסר כי פניית חדו"ש "תטופל על ידי אגף האכיפה והשיטור העירוני, בהתאם לחוק".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?