גיור בבסיס התקציב

משרד הביטחון מקצה 17 מיליון שקל לקורס גיור בצבא

מימון הקורס, המיועד לחיילים ולמתנדבי השירות הלאומי, יגיע מבסיס התקציב של משרד הביטחון וכך תתאפשר הרחבתו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש בלשכתו עם חיילים שעומדים לפני גיור בצהל. 15.12.2010 . צילום: עמוס בן גרשום, לשכת העתונות הממשלתית באמצעות פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה עם חיילים שעומדים לפני גיור בצה"ל. צילום: עמוס בן גרשום, לשכת העיתונות הממשלתית באמצעות פלאש 90

17 מיליון שקל מתקציב משרד הביטחון יוקצו לקורס נתיב – קורס לגיור במסגרת הצבא. כך החליט שר הביטחון, אביגדור ליברמן. הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, הסכים להחלטה שחיילים הנזקקים לגיור יעברו את הקורס בשלב מוקדם של השירות בצבא. החלטה זו תאפשר לחיילים רבים יותר לעבור הליך גיור בצבא.

מחקרים שונים מצאו כי אחוז המתגיירים בקורס נתיב גבוה מאחוז המתגיירים בקורסים האזרחיים.

"קורס הגיור 'נתיב' הוא לא רק כלי להצטרפות לדת היהודית. הוא גם מאפשר לפרט לראות את עצמו כחלק בלתי נפרד מהעם היהודי ולהרגיש שייכות אמיתית ומלאה למדינת ישראל", אמר ליברמן. "המהלך הזה יוביל להעלאת המוטיבציה של חיילים וחיילות להצטרף לקורס.לתמיכה בארגון 'נתיב' יש

מחקרים שונים מצאו כי אחוז המתגיירים בקורס נתיב גבוה מאחוז המתגיירים בקורסים האזרחיים

חשיבות לאומית ולכן הכוונה היא ליישם את ההחלטות הללו בהקדם".

נתיב הוא קורס המיועד לחיילים ולמתנדבי השירות הלאומי. קורס גיור בסיסי נמשך שבעה עד עשרה שבועות, בהתאם לבחירת המתגייר. בהמשך עוברים המתגיירים שני סמינרים, שכל אחד מהם נמשך שלושה-ארבעה שבועות.

"חרדים 10" מציין כי עד להחלטתו של ליברמן, מארגני קורס נתיב לא יכלו לתכנן פעילות לטווח ארוך, משום שתקציב הקורס היה בנוי על עודפי תקציב. פעמים רבות ניתנו לו תקציבים רק לאחר הפעלת לחץ מצד גורמים חיצוניים. בעקבות החלטת שר הביטחון, הקורס ימומן בבסיס התקציב של משרד הביטחון וכך תתאפשר הרחבתו.

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?