פרישה או הדחה

חדו"ש: אסור לסכן את פרויקט שח"ר

הרב הצבאי הראשי ממליץ להדיח את רב חיל האוויר, שהחליט לפרוש מפרויקט שח"ר לגיוס חרדים

חיילי גדוד נצח יהודה בסיום מסע של 40 ק''מ 16.02.10. אביר סולטאן, פלאש 90חיילים חרדים בסיום מסע של 40 ק''מ. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, ממליץ להדיח את רב חיל האוויר, סא"ל הרב רם משה ראב"ד, בשל פרישתו מפרויקט שח"ר. ראב"ד הודיע לראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, כי החליט לעזוב את הפרויקט שבראשו עמד לאחר שפורום מטכ"ל קבע כי חיילים יחויבו להשתתף בטקסים צבאיים רשמיים גם אם נשים שרות בהן. התפטרותו נובעת ממחלוקות לגבי שינויים שנעשים בפרויקט שח"ר.

תא"ל פרץ למד על המכתב ששלח ראב"ד מכלי התקשורת, והחליט לזמן אותו לשיחה. ב"ישראל היום" נכתב כי מכיוון שראב"ד כפוף פיקודית לחיל האוויר, פרץ יכול רק להמליץ על הדחתו לאלתר. ההחלטה הסופית נמצאת בידי מפקד חיל האוויר. ראב"ד אמור לפרוש בעוד כמה חודשים, ולכן גם אם יעזוב פרישתו רק תוקדם.

הרב הצבאי הראשי למד על המכתב ששלח רב חיל האוויר רק מכלי התקשורת

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, קרא לכל הצדדים בוויכוח על פרויקט גיוס החרדים שח"ר "לעשות הכל כדי להגיע להבנות". לדברי אילן, "קשה להמעיט בחשיבות הלאומית של הפרויקט ובתרומתו לשילוב החרדים בחברה. אסור לסכן אותו ויש למצוא את הדרכים להגיע להסכמה".

ברקע להחלטתו של ראב"ד לפרוש עומד עימות ביניו לבין פרץ, שהיה שותף לניסוח פקודה חדשה שתחייב חיילים בכלל הצבא, מלבד חיילי שח"ר והנח"ל החרדי, להשתתף באירועים שיכללו שירת נשים כל עוד אלה מוגדרים טקסים רשמיים. ב"הארץ" נכתב כי בין השניים עומד גם כנס חירום שערך הרב פרץ לרבנים הצבאיים, שבו דיברו נגד אפליית נשים, בין היתר בעקבות פרשת היריקות בבית שמש.

לידיעה ב"ישראל היום"

 לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?