עצרת סליחות במקום אירוע

בוטל המופע ללא השתתפות נשים בכיכר רבין

לקראת יום כיפור היה אמור להתקיים בתל אביב מופע שבו ישתתפו זמרים בלבד. בעקבות מחאה על הדרת נשים החליטו חלק מהאמנים לבטל את השתתפותם והמארגנים הודיעו כי הערב יתקיים במתכונת שונה

כיכר רבין בתל אביב. צילום: Cccc3333, wikipediaכיכר רבין בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Cccc3333, wikipedia

מארגני המופע "מרימים לכיפור" – אירוע מוזיקלי שהיה אמור להתקיים בתל אביב לרגל יום הכיפורים, שבו היו אמורים להשתתף רק זמרים – הודיעו אתמול על ביטולו. בהודעה שפירסמו הסבירו המארגנים כי במקום האירוע המתוכנן תתקיים "עצרת אמירת סליחות לקראת יום הכיפורים, בה ישולבו אמנים המתאימים לאופיו המעודכן של האירוע".

ההחלטה על ביטול המופע במתכונת הקודמת התקבלה בעקבות סערה ציבורית שהתחוללה לאחר פרסום ידיעה בעניין ב"הארץ". העיתון דיווח כי במופע המתוכנן, שהיה אמור להתקיים ב-9 באוקטובר בכיכר רבין בתל אביב, לא ישתתפו נשים. לפי ידיעה בחדשות 2, לאחר הפרסום החלו אחדים מהאמנים הגברים לשקול מחדש את השתתפותם. הזמרים שהיו אמורים להשתתף באירוע הם שלומי שבת, שלומי שבן, אביתר בנאי, ישי ריבו, שולי רנד, חנן בן ארי, ישראל גוריון ואסף אמדורסקי, שגם היה המנהל המוזיקלי של האירוע. גוריון הודיע אתמול על ביטול השתתפותו.

בעקבות ביטול המופע הודיע אמדורסקי: "כשנכנסה הסערה הציבורית ודחקה החוצה את המוזיקה, לא נותר לי כל טעם לנסות

אסף אמדורסקי: אתמיד בניסיונותי לחיבור ודיאלוג בין חילונים לדתיים, אך עם זאת קולות נשיים בנוף הישראלי חשובים לי מדי

ולהצדיק את השתתפותי בערב הזה, אף כי אני מאמין בכוונות הנקיות של מארגניו. אמשיך ואתמיד בניסיונותי לחיבור ודיאלוג בין חילונים לדתיים, אך עם זאת קולות נשיים בנוף הישראלי חשובים לי מדי, במוזיקה ובכל תחום אחר".

בין נותני החסות לאירוע היו ההסתדרות הציונית, קרן שוטנשטיין, הארגונים "קרוב ללב" ו"המקום", ערוץ 20 ותחנות הרדיו האזורי רדיוס, רדיו לב המדינה ורדיו תל אביב. עיריית תל אביב אישרה את המופע, אבל לא נתנה לו חסות.

"הסיפור פה הוא לא רק האמנים", אמר מיקי גיצין, חבר מועצת עיריית תל אביב ומנכ"ל תנועת "ישראל חופשית". "האירוע הזה הוא חלק מתופעה רחבה יותר, שבראש החץ שלה עומדים הגרעינים התורניים ששמו את תל אביב-יפו כמוקד מרכזי לפעילות שלהם".

מעיריית תל אביב נמסר: "העירייה אינה משתתפת ואינה משתפת פעולה עם העצרת, לאור הדרת הנשים המתקיימת במסגרתה. אנו מתקשים להבין כיצד עצרת המתיימרת לקדם קירוב לבבות מתיישבת עם הדרת נשים. הציבור נבון מספיק כדי להחליט אם לקחת חלק באירוע שבו נאסר על נשים לשיר".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?