הווי שפוגע באורח החיים

חייל דתי יכול לבקש שלא לשמוע שירת נשים

פקודה חדשה, שפירסם אגף כוח אדם, מאפשרת לחיילים דתיים לבקש שלא להשתתף בפעילות הווי הפוגעת באורח חייהם

חיילות תזמורת צהל בצעדת ירושלים. 02102007. צילום: אורן פיקסלר, פלאש 90חיילות תזמורת צה"ל בצעדת ירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אורן פיקסלר, פלאש 90

פקודה תקדימית שפירסם היום אגף כוח אדם בצה"ל מאפשרת לחיילים דתיים להגיש למפקדיהם בקשה שלא להשתתף בפעילות הווי, אם לטענתם בפעילות זאת יש פגיעה באורח חייהם. קרי: חיילים דתיים יוכלו לבקש שלא להשתתף באירועים שבהם יש שירה של נשים.

בקשות כאלה יהיה אפשר להגיש רק בנוגע לטקסים ואירועים לא ממלכתיים, והן לא יתייחסו לטקסים רשמיים. בטקסים רשמיים מחויבים להשתתף כלל החיילים. הפקודה החדשה מתייחסת לשירות ביחידות מעורבות. סעיף אחר בבקשה מאפשר לחיילים בשירות קבע להגיש בקשה לשרת ביחידה המאפשרת שמירה מלאה על אורח חיים דתי.

בידיעה בוואלה נכתב כי הפקודה החדשה הופצה היום לכל יחידות הצבא, אחרי שהרמטכ"ל גדי איזנקוט חתם עליה.

הפקודה החדשה לא חלה על גדוד הנח"ל החרדי, שמתנהל לפי פקודות ונהלים שתואמים את אורח החיים של החיילים

הפקודה מצטרפת לסדרת החלטות שקיבל איזנקוט, הנוגעות למעמד הדת בצבא. בין השאר, איזנקוט העביר את הסמכות בכל הנוגע לעיסוק ביהדות ובארץ ישראל מהרבנות הצבאית לחיל החינוך.

הפקודה החדשה לא חלה על גדוד הנח"ל החרדי, שמתנהל לפי פקודות ונהלים שתואמים את אורח החיים החרדי של החיילים. לאחרונה החליט הרמטכ"ל כי מעתה לא יוקמו גדודים חרדיים נוספים וכי יחידות חרדיות ישולבו בחטיבות הסדירות עד לרמת הפלוגה. בעקבות ההצלחה בהקמת פלוגה חרדית בחטיבת גבעתי, תוקם לראשונה פלוגה חרדית בחטיבת הצנחנים, שתתגייס בנובמבר הקרוב.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?