העברה שערורייתית

משרד החינוך מקצה 12 מיליון שקל להחזקת תלמידים חרדים בחינוך ללא ליבה

פרויקט "חנוך לנער" מוצג כמיועד להשאיר בישיבות תלמידים הזקוקים לסיוע. בפועל מדובר בדרך נוספת להחזיק תלמידים בישיבות שאינן מלמדות ליבה ולמנוע מהם לעבור למוסדות חלופיים

תלמידי ישיבה. צילום: Geshmakster, wikipediaתלמידי ישיבה (צילום אילוסטרציה). צילום: Geshmakster, wikipedia

סגן השר מאיר פרוש ובכירי משרד החינוך השיקו אתמול את פרויקט "חנוך לנער" בבני ברק. לדבריהם, מדובר בפרויקט לסיוע לימודי ורגשי בקרב תלמידי הישיבות הקטנות בכל רחבי הארץ, אשר זקוקים לחונכים במסגרת הישיבתית.

כזכור, תקציב הישיבות השנה הגיע לשיא של כל הזמנים –1.1 מיליארד שקל – כפול מהתקציב בשנת 2014. מי שיזכו לתוספת על פי התקציב החדש הן הישיבות הקטנות, שבניגוד לרשתות החינוך החרדי כלל אינן מלמדות לימודי ליבה.

התקציב שאישרה הממשלה, 12 מיליון שקלים נוספים בשנה, נועד לחסום עזיבה אפשרית של מי שמעוניינים בחינוך הכולל לימודי ליבה או ערכים שאינם חרדיים. כעת יועסקו על חשבון משלם המסים מאות "חונכים", שבמקום להעניק לתלמידים ידע בסיסי הנחוץ להם כדי לקחת חלק בחברה הישראלית ישמרו

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: מדובר בהקצבה שערורייתית לבור ללא תחתית של תקציבים לישיבות ללא ליבה

עליהם במערכת חינוכית שעושה בדיוק את ההפך.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "מדובר בהקצבה שערורייתית לבור ללא תחתית של תקציבים לישיבות ללא ליבה. זוהי פעולה שתבטיח שגם התלמידים שאינם מתאימים למערכת החרדית לא יעברו וייצאו חלילה עם תעודת בגרות או יתגייסו לצבא".

רגב הוסיף: "אין ספק שלרבים מהתלמידים המתקשים יש קושי עם המסגרת עצמה, ובהיעדר מסלול לימודים חלופי, שלא כולל לימודים בישיבה ללא ליבה, הם אכן בסכנת נשירה. אבל לחינוך החרדי חשוב יותר להחזיק את הילדים בישיבה בכל מחיר מאשר להתאים להם מסגרת הולמת. עכשיו הם גם מצאו איך לשמר זאת על חשבון משלם המסים".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?