איש באמונתו יחיה

ליברמן: למה צריך מועצות דתיות?

בביקור באוניברסיטת אריאל אמר שר הביטחון כי בכל מועצה מקומית צריכה לפעול מחלקה לשירותי דת, ולא מועצה נפרדת. בכיר במערך שירותי הדת אמר כי דבריו של ליברמן מוצדקים

יו''ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מתפלל בכותל לאחר זיכויו בבית המשפט. 06.11.2013. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90יו''ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מתפלל בכותל לאחר זיכויו בבית המשפט. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ישראל ביתנו תומכת בהפרדת דת ולאום ובהפרדה בין דת לפוליטיקה, אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בביקור באוניברסיטת אריאל. "למה צריך מועצות דתיות?" שאל, לפי ערוץ 7. "כמו שבכל עירייה יש מחלקת תרבות, הנדסה ועוד, צריכה להיות מחלקה לשירותי דת ולא מועצה דתית".

"אנחנו מתנגדים בתוקף לכפייה דתית ומאוד מכבדים את המסורת היהודית ואת מסורת ישראל", הוסיף ליברמן. "אנחנו דוגלים בעיקרון שכל איש באמונתו יחיה. אשתי אשה דתית ואני לא שומר תורה ומצוות. חיפשנו ביהודה ושומרון יישוב מעורב. אני ביום שישי יושב סביב שולחן ויש הדלקת נרות, אך למחרת אני יוצא לשחק טניס או לראות משחק כדורגל".

"בחדרי חרדים" מדווח כי חברי הסיעות החרדיות בכנסת – ש"ס ויהדות התורה – סירבו להתייחס לדבריו של ליברמן. רק השר

בכיר במערך שירותי הדת: המועצות הדתיות גורמות לתקלות רבות באספקת שירותי הדת לציבור הרחב

לשירותי דת, דוד אזולאי מש"ס, הגן על קיומן של המועצות הדתיות.

עם זאת, דווקא בכיר במערך שירותי הדת אמר כי יש הצדקה למתקפה של ליברמן על המועצות הדתיות. "המועצות הדתיות גורמות לתקלות רבות באספקת שירותי הדת לציבור הרחב ומטרתן בעיקר לספק תעסוקה לפעילי מפלגות משועממים וחסרי תעסוקה", האשים הבכיר.

לדבריו, "אין כמעט מועצה דתית שאין בה סכסוכים בין הרב לבין ראש המועצה. ראשי המועצות מתערבים בכל תחום, כולל תחומי הלכה שהרב אמור לטפל בהם. יש מקומות בהם רב העיר עובר התעללות ממשית מראש המועצה, מכיוון שהרב בוחר שלא להתיישר לפי רצונותיו. מדובר במצבים מבישים ממש ויש לעשות הכל כדי לשנות את המצב מהיסוד".

לידיעה בערוץ 7

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?