החילונים יחליטו

חיים כץ: יהיו עבודות בשבת; דרעי: זאת מדינה חילונית

שר העבודה אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי עבודות חיוניות יתבצעו גם בשבת. יו"ר ש"ס בתגובה: "אין לנו עניין לחולל משברים"

מסילת הרכבת בתל אביב. צילום: Urilei, wikipediaמסילת הרכבת בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: Urilei, wikipedia

המפלגות החרדיות לא יעמדו על הדרישה לא לבצע עבודות חיוניות בשבת. כך רמז שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי. "בסופו של דבר, החילונים הם אלה שיחליטו איזו שבת הם רוצים. אנחנו לא נאכוף על אף אחד מה לעשות. אנחנו חיים בתוך מדינה חילונית. יהודית אמנם, אבל חילונית", אמר דרעי ל-ynet.

דרעי הוסיף: "אין לנו עניין לחולל משברים. אנחנו מבינים שאנו לא חיים במדינת הלכה, טרם הגענו לימות המשיח וטרם הגענו למצב האידיאלי שבו כל עם ישראל מבין מהי מהות השבת".

דרעי התייחס לדבריו של שר העבודה, חיים כץ, בראיון ל"ידיעות אחרונות" העתיד להתפרסם בסוף השבוע. "כל עבודה בטיחותית שתצטרך להתבצע בשבת – תיעשה. כל עבודה שאין ברירה לבצע בשבת – תיעשה. גם קדושת השבת תישמר", אמר כץ. "אבל אצלי זה יתבצע בשקט ולא בצעקות. ואיפה שלא צריך

כץ: איפה שלא צריך לעבוד – לא יעבדו. במשך שנים מתבצעות עבודות בשבת ויתבצעו גם בעתיד

לעבוד – לא יעבדו. במשך שנים מתבצעות עבודות בשבת ויתבצעו גם בעתיד".

כץ התראיין על רקע הפסקת עבודות התשתית ברכבת, שהתקיימו בשבת, שחוללה משבר קואליציוני. לדבריו, המשבר היה מיותר והוא צופה כי החלטתו לחדש את העבודות בשבת תעבור בשקט.

"בשבת זו ייערכו עבודות אחזקה הכרחיות, על מנת שתנועת הרכבות תפעל כסדרה בצורה המיטבית והבטיחותית ביותר למען כל הנוסעים", אמר כץ. "הנחיתי את הנהלת הרכבת לאפשר לכל עובד, חרדי או חילוני, שלא לעבוד בשבת במידה שאינו רוצה בכך".

בראיון אמר כץ כי בכוונתו להגיע להבנות עם הציבור החרדי. "אין לי שום עניין להתריס, להרגיז או לעשות דווקא. יש לי עניין שהמדינה תמשיך להתנהל כמו שהיא צריכה להתנהל", הסביר.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?