ממונה עוין

ירושלים: תקציב לניצולי שואה מותנה בהטבות לחרדים

מחזיק תיק הרווחה בעירייה, יעקב הלפרין מיהדות התורה, דרש למנות עובדים סוציאליים חרדים באגף כתנאי להעברת התקציב לניצולי השואה

שכונת גאולה בירושלים. צילום: Yoninah, wikipediaשכונת גאולה בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: Yoninah, wikipedia

מחזיק תיק הרווחה בעיריית ירושלים, יעקב הלפרין, התנה אישור תקציב המיועד לניצולי שואה בקידום הטבות לחברה החרדית. אנשי הדרג המקצועי באגף הרווחה טוענים כי הלפרין, חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה, מתערב בשיקול דעתם. לדבריו, האגף מטפל בחרדים באופן כושל.

הלפרין, איש חב"ד, היה פעיל בכיר בסניף הליכוד בירושלים. בבחירות האחרונות נבחר למועצת העיר מטעם יהדות התורה. הוא קיבל את האחריות על תיק הרווחה העירוני, שלפי "הארץ" נמסר באופן מסורתי לאנשי הסיעות החרדיות במועצת העיר.

עובדים באגף הרווחה אומרים כי מעולם לא נתקלו בממונה כה עוין. לפני כחצי שנה עיכב הלפרין העברת תקציב ממשרד הרווחה לשישה תקנים חדשים לעובדים סוציאליים, בטענה שאין די עובדים סוציאליים חרדים בעירייה. בחודשים האחרונים הוא שב וביקש לקדם קליטת עובדים חרדים נוספים. הלפרין גם הרבה להתעמת עם חברי מועצה אחרים ועם אנשי המקצוע באגף.

לפני כשבוע הוסרה מסדר היום, לבקשתו של הלפרין, הצעה להקצות 300 אלף שקלים לרכישת שירותים ממתנ"סים בעיר לשם

לפני כשבוע הוסרה מסדר היום, לבקשתו של הלפרין, הצעה להקצות 300 אלף שקל להקמת מועדונים לקשישים ניצולי שואה

הקמת מועדונים לקשישים ניצולי שואה. הסכום כולו אמור להגיע מקופת המדינה, בעוד שהעירייה תשמש רק צינור להעברתו. הלפרין התנה את הסכמתו לאישור ההצעה בהיענות לשתי דרישות: העסקת עובדים סוציאליים חרדים נוספים בעירייה והעברת תקציב לטובת טיפול בנוער חרדי מנותק.

"ניסינו להסביר לו שיש אצלנו חרדים והמון דתיים, עד כדי כך שהעובדים החילונים רוצים לתבוע את העירייה כי הם צריכים לעבוד כל השבתות", אמר בכיר באגף הרווחה.

הלפרין דחה את הטענות נגדו. בנוגע לעיכוב התקציבים למען ניצולי השואה אמר: "אני בהחלט חושב שזה דבר חשוב, אבל בגלל שהתגלו כמה וכמה ליקויים ביקשתי לקבל הסברים. אגף הרווחה הוא אגף גדול ומסורבל, עם הרבה עשייה ברוכה והרבה מאוד בעיות. ביקשתי פסק זמן של חודש כדי לברר מה לקוי ומה לא".

מעיריית ירושלים נמסר: "מדובר בדחייה זמנית של שבועיים בלבד, בעקבות בקשתו של מחזיק התיק ללמוד את הדברים, והנושא יובא לישיבת המועצה הקרובה שתתקיים באמצע ספטמבר".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?