השבת לא תמחול

הרב מאזוז: החניון ברמת החייל קרס בגלל חילול שבת

הרב, מנהיגה הרוחני של תנועת יחד בראשות אלי ישי, טען בשיעור השבועי שלו במוצאי שבת שגם כישלון השיגור של הלוויין עמוס 6 נגרם בשל חילול שבת

ראש רשימת יחד העם איתנו ח''כ אלי ישי והמנהיג הרוחני של מפלגתו ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז בכינוס של המפלגה בבני ברק 25.12.2014 צילום: יעקב נאומי פלאש 90ראש רשימת יחד, אלי ישי, והמנהיג הרוחני של התנועה הרב מאיר מאזוז, בכינוס של המפלגה בבני ברק. צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב, שבה נהרגו שישה בני אדם, התרחשה בגלל חילול שבת. כך אמר אתמול הרב מאיר מאזוז, שהוביל את מפלגת יחד בראשות אלי ישי בבחירות האחרונות.

בשיעור השבועי שלו, שבו נכחו עשרות תלמידים, אמר מאזוז שגם הפיצוץ בלוויין הישראלי עמוס 6 נגרם בגלל חילול שבת. "ראשי הממשלה צריכים להבין: השבת לא תמחול", אמר מאזוז בנוגע לאסון בתל אביב. "...יש מהנדסים, יש פקחים. עשרות אנשים קבורים מתחת לאדמה. הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת. בשבת יש ברכה, לברוח מהשבת – זו הטעות הכי גדולה בעולם".

על כישלון השיגור של הלוויין עמוס 6 אמר הרב מאזוז: "השקיעו בו מאות מיליוני דולרים. רק התחילו לשגר אותו – התפוצץ. למה? כי ההוא (עמוס 2) נעשה בשמירת שבת וזה (עמוס 6)

הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת. בשבת יש ברכה, לברוח מהשבת – זו הטעות הכי גדולה בעולם

לא בסדר".

לפי ואלה, הרב מאזוז טען בדרשה גם כי מאז שחברת אל על הפסיקה לחלל שבת, הכנסותיה גדלו. הזכיר את פרשת המשחן בתקופת ממשלת ברק (העברת חלקים של מתקן גדול שבנתה חברת החשמל בשבת), שבגללה פרשו החרדים מהקואליציה. מאזוז טען כי אחרי שהעבירו את המשחן בשבת הוא "עשה שביתה ולא עבד".

הרב מאזוז הוא ראש ישיבת כיסא רחמים בבני ברק והמנהיג הרוחני של מפלגת יחד, שהקים אלי ישי אחרי פרישתו מש"ס. המפלגה לא עברה את אחוז החסימה. הרב מאזוז ממשיך להתנגד לש"ס. לאחרונה ניסו להיפגש אתו רבנים ספרדים בכירים המזוהים עם ש"ס, אך הפגישות לא יצאו אל הפועל.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?